.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska rusza z kampanią społeczną „Oszczędzamy energię”

dodano: 
28.09.2022
komentarzy: 
0

We wrześniu 2022 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska ruszyło z kampanią dotyczącą oszczędzania energii. Jej celem jest kształtowanie postaw i nawyków społeczeństwa na temat racjonalnego gospodarowania energią cieplną i elektryczną w gospodarstwie domowym, biurze czy szkole.

Akcja „Oszczędzamy energię” jest odpowiedzią na aktualną sytuację geopolityczną, której następstwem jest trwający na świecie kryzys energetyczny.

„Mocno zachęcamy gospodarstwa domowe do oszczędzania energii. To nie tylko korzyść dla naszego portfela czy środowiska, ale także działanie na rzecz bezpieczeństwa energetycznego Polski” – mówi minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Kampania ma przekonać Polki i Polaków do wprowadzenia w swoje codzienne życie zmian, które pozwolą im wykorzystywać mniej energii cieplnej i elektrycznej.

W ramach akcji w ogólnopolskich mediach pojawią się spoty telewizyjne, audycje radiowe, artykuły w prasie i w internecie. Prowadzone będą również działania edukacyjne skierowane do szkół i do młodzieży.

W mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska będą publikowane materiały ze wskazówkami, jak oszczędzać energię. (bs)

Źródło: twitter.com/MKiS_GOV_PL

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin