.

 

Morawiecki ociepli wizerunek Polski w Europie i na świecie?

dodano: 
20.12.2017
komentarzy: 
0

Zaraz po podaniu informacji o tym, że Mateusz Morawiecki będzie nowym premierem informowaliśmy, co mówią na jego temat zagraniczne media. Wiele z nich twierdziło, że będzie on próbował poprawić wizerunek Polski.

Czytaj więcej: „Będzie próbował rozjaśnić wizerunek Polski” – francuskie media o Mateuszu Morawieckim

Jak widzą premiera Morawieckiego za granicą

Podobnego zdania była większość badanych, którzy wzięli udział w sondażu IBRiS przeprowazonym na zlecenie Rzeczpospolitej. 54 proc. pytanych odpowiedziało, że wierzy w to, że Mateuszowi Morawieckiemu uda się ocieplić wizerunek Polski w Europie i na świecie – podaje rp.pl. 43 proc. respondentów stwiedziło jednak, że pozycja nowego szefa rządu w relacjach z partią PiS będzie analogiczna, jak ta, którą miała jego poprzedniczka – czytamy.

Ankietowani zostali zapytani również o to, czy ich zdaniem Mateusz Morawiecki będzie lepszym premierem niż Beata Szydło. W tym przypadku rozbieżności w odpowiedziach były już nieco mniejsze. 39 proc. badanych uważa, że Morawiecki będzie radził sobie lepiej niż jego poprzedniczka, 30 proc., że gorzej, a 31 proc. w ogóle nie ma zdania – czytamy dalej.

Przypomnijmy, że w poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku, nowy premier poinformował, że rzeczniczką prasową jego rządu będzie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Kopcińska. (pp)

Zdjęcie główne: Fot. P. Tracz / KPRM

Źródło:

rp.pl, Morawiecki ma ocieplać wizerunek, Zuzanna Dąbrowska, 18.12.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin