.

Nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu przedłużony do 14 listopada

dodano: 
09.11.2021
komentarzy: 
0

Jeszcze do 14 listopada 2021 roku trwa nabór do 18. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – programu edukacyjnego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Studentki i studenci, którzy zakwalifikują się do niego, wezmą udział w czterech spotkaniach prowadzonych przez wiodących ekspertów i ekspertki zrównoważonego rozwoju w Polsce. Najaktywniejsi uczestnicy i uczestniczki mogą liczyć m.in. na możliwość odbycia płatnego stażu w firmach zaangażowanych w obszarze CSR.

Rekrutacja odbywa się przez formularz online dostępny na stronie.

W ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu ambasadorzy CSR uczestniczą w weekendowych spotkaniach i warsztatach z wiodącymi specjalist(k)ami CSR w Polsce, a także opracowują konkretne projekty z obszaru ESG. Program nastawiony jest na praktyczne podejście do edukacji. Osoby, które zakwalifikują się do LOB, stoją przed szansą zdobycia konkretnych i przydatnych na rynku pracy umiejętności, związanych nie tylko z CSR-em. W programie przewidziano zajęcia poświęcone także tematom takim jak: sztuka  autoprezentacji, zarządzanie projektami czy prowadzenie szkoleń i warsztatów.

Jak wynika z badania alumnów LOB, przeprowadzonego w ubiegłym roku, trzech na czterech absolwentów/ek programu wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte dzięki ramach LOB w swojej codziennej pracy.

Program Ambasadorów CSR oparty jest na ścieżkach edukacyjnych, których opiekunami są firmy - partnerzy strategiczni Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

18. edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu składa się z czterech ścieżek edukacyjnych:

Zarządzanie w obszarze ESG (opiekun ścieżki: CCC)

Komunikacja CSR (opiekun ścieżki: Samsung Electronics Polska)

Zarządzanie różnorodnością (opiekun ścieżki: Grupa Amica)

Zrównoważony rozwój w praktyce (opiekun ścieżki: Grupa ERGO Hestia)

Podczas warsztatów studentki i studenci będą czerpać wiedzę od osób, które na co dzień odpowiadają za działania CSR w firmach. Udział w LOB to także okazja, by poznać najważniejsze trendy zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu. Na najaktywniejszych uczestników  czeka możliwość odbycia płatnego stażu w jednej z firm-opiekunów programu.

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin