.

Naczynia z wizerunkiem Anny Frank wycofane ze sprzedaży

dodano: 
07.12.2022
komentarzy: 
0

Firma Blond Amsterdam wypuściła serię naczyń stołowych „Dutch Glory”, mającą „przywoływać pozytywne wspomnienia krajobrazów i bohaterów Holandii”. Produkty wywołały oburzenie, więc zostały wycofane – opisuje rmf24.pl

Jak czytamy, na jednym z naczyń można było dostrzec uśmiechniętą, trzymającą swój dziennik, Annę Frank, obok rysunków wiatraka, puddingu czy łyżew. 

Zdjęcia naczynia niedługo później były szeroko komentowane na Twitterze. Większość komentujących dostrzegło niestosowność pomysłu firmy Bond Amsterdam. 

Izraelskie Centrum Informacji i Dokumentacji w Holandii, cytowane przez rmf24.pl, skomentowało: „Pogodny wizerunek Anny Frank na filiżance kawy z motywem Dutch Glory jest bardzo nieodpowiedni. To nie jest dobry kontekst. I niestety jej los nie stanowił przykładu holenderskiej chwały. Lepiej byłoby, gdyby naczynie zostało wycofano z rynku”. 

Producent zastawy stołowej postanowił wycofać ze sprzedaży naczynia zawierające wizerunek Anny Frank – poinformowała agencja Dpa.

Anna Frank była żydowską dziewczynką, która przez dwa lata ukrywała się z rodziną i czterema innymi Żydami w Amsterdamie przed niemieckimi narodowymi socjalistami. Źródło przypomina, że rodzice Frank złożyli 1939 roku wniosek o holenderskie obywatelstwo, ale go nie otrzymali. W 1944 roku ukrywające się wraz z Anną Frank osoby zostały odnalezione i wywiezione do obozów koncentracyjnych. (zd)

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/HistK

Źródło:

rmf24.pl, Skandal w Holandii. Uśmiechnięta Anna Frank na tandetnych filiżankach, 6.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin