niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNowa kampania Centrum Praw Kobiet – „I'm sorry”

Nowa kampania Centrum Praw Kobiet – „I’m sorry”

Akcja „I’m sorry” rozpoczęła się 8 marca, w Dzień Kobiet. Została zainicjowana przez Fundację Centrum Praw Kobiet w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „STEP UP!” („Następny krok – od słów do czynów!”), zainaugurowanej przez Europejską Sieć Kobiet przeciw Przemocy (WAVE). Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobistego i dostępu do specjalistycznej pomocy kobietom, które doświadczyły przemocy.

Centrum Praw Kobiet kolejny raz apeluje do polskich władz o zwiększenie nakładów na przeciwdziałanie i zwalczanie przemocy wobec kobiet oraz wprowadzenie rozwiązań, które skutczniej by je przed nią chroniły. W ramach akcji pracownice i wolontariuszki Fundacji wręczą 8 marca pod budynkiem Sejmu 460 posłom i przedstawicielom wybranych resortów bukiety z napisem „Przepraszam, że żyję”, do których dołączony będzie apel o wprowadzenie zmian legislacyjnych mających na celu m.in. zapewnienie pokrzywdzonym kobietom stabilnego dostępu do specjalistycznej pomocy i przywrócenie finansowania dla Centrum Praw Kobiet.

Jak informuje Fundacja, kampania jest odpowiedzią na kolejną odmowę Ministerstwa Sprawiedliwości finansowania Centrum Praw Kobiet z funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Mimo nieprzyznania dotacji Fundacja nie chce zawieszać swojej działaności. Ma to być możliwe dzięki wsparciu darczyńców oraz wolonatiurszy. W tym celu powstała strona sorry.cpk.org.pl, za pomocą której można kupić wirtualny bukiet za dowolną kwotę i wesprzeć Centrum Praw Kobiet. Wszystkie darowizny przekazane w ten sposób będą w całości przeznaczone na działalność Fundacji.

Inna opcja udzielenia wsparcia to kupno bukietu w kwiaciarni internetowej „Kwiatowa Przesyłka”. 10 proc. zysków ze sprzedaży kwiatów zostanie przekazane na rzecz Fundacji.

„Organizując tę kampanię, chcemy pokazać, że samo przepraszanie i deklarowane wsparcie to o wiele za mało. Musimy przejść od słów do czynów. Tylko realne działania finansowe i wsparcie dadzą kobietom doświadczającym przemocy dostęp do specjalistycznej pomocy prawnej, psychologicznej oraz w razie potrzeby bezpieczny nocleg w prowadzonym przez Centrum Praw Kobiet schronisku. Dlatego prosimy o solidarność z kobietami doświadczającymi przemocy” – powiedziała Urszula Nowakowska, szefowa Centrum Praw Kobiet.

Więcej informacji znajduje się na stronie. (pk)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj