Nowe życie filmów na Facebooku. Ma być wygodniej i bardziej angażująco

dodano: 
16.02.2017
komentarzy: 
0

Serwis szykuje zmiany w sposobie odtwarzania wideo w urządzeniach mobilnych. Filmiki będą uruchamiać się z domyślnie włączonym dźwiękiem, pojawi się też opcja oglądania ich w osobnym oknie, niezależnym od aplikacji.

O szczegółach portal informuje na swoim blogu. Jak tłumaczy Facebook, aktualizacje mają wpłynąć na wygodniejszy sposób przeglądania treści wideo i większe zaangażowanie użytkowników.

Do tej pory materiały miały wyciszony dźwięk, który uaktywniał się dopiero w momencie kliknięcia w wideo. Facebook wprowadzi jednak autoodtwarzanie, które będzie stopniowo wyciszane wraz z przewijaniem przez nas strony.

Jak czytamy, opcję domyślnie włączonego dźwięku użytkownik może wyłączyć, musi jednak zmienić ustawienia na swoim koncie.

Druga nowość dotyczy treści wideo zrealizowanych w formacie wertykalnym. Do tej pory takie materiały były automatycznie przycinane przez serwis. Teraz, jak zapowiada Facebook, filmy w formacie wertykalnym w sposób automatyczny zostaną rozwinięte na całej przestrzeni ekranu pod warunkiem, że telefon będzie akurat znajdował się w pionowej pozycji.

Trzecia zmiana dotyczy możliwości odtwarzania konkretnego nagrania w osobnym oknie. Materiał będzie można oglądać także wtedy, gdy w telefonie zamknie się aplikację Facebooka. (mw)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin