OLX rusza z nową kampanią „Kandydaci nie do wzięcia”

dodano: 
14.09.2020
komentarzy: 
0

11 września 2020 roku wystartowała nowa kampania serwisu OLX „Kandydaci do wzięcia”. W akcji przedstawiono podstawowe błędy, jakie popełniają kandydaci ubiegający się o zatrudnienie.

Kampania składać się będzie z sześciu odcinków – jej formuła przypomina muzyczne „antytalent show”. Prowadzącym wirtualnego programu jest aktor Piotr Gąsowski. Bohaterem pierwszej odsłony akcji jest Damian – kandydat, który w swoim CV przypisał sobie górnolotnie rolę CEO we własnej jednoosobowej firmie, która upadła po miesiącu działalności. Damian wykonuje piosenkę „Piekielnie zdolny”. „English, choć wiem, że nie urywa, w papierach gruba ryba. I taki ze mnie kwiat, jutro zwojuję cały świat” – śpiewa kandydat.

W kolejnych odcinkach Piotr Gąsowski będzie bezlitośnie punktować najpopularniejsze błędy wyjęte prosto z życiorysów osób ubiegających się o pracę. Pojawią się m.in. beznadziejny przypadek dodawania do CV zbyt osobistych zdjęć i niepoważne rozmowy o zarobkach.

Piotr Gąsowski

Piotr Gąsowski

„Talent show to formuła znana i lubiana przez zdecydowaną większość Polaków. Sięgnęliśmy po nią, by jak zwykle z dystansem i przymrużeniem oka pokazać to, co aplikującym o pracę zdarza się rozgrywać źle albo wręcz fatalnie” – wyjaśnia Marcin Sienkowski, Head of Marketing w OLX. „Co również charakterystyczne dla naszej marki, na końcu zostawiamy widza z puentą, jak takich wpadek uniknąć lub jak je naprawić. Kolejny raz podejmujemy próbę edukowania rynku i robimy to w zabawny sposób” – dodaje.

Czytaj także: Marcin Sienkowski: scenariusze do naszych kampanii napisało samo życie

Za koncepcję kreatywną kampanii odpowiada agencja 23Heroes, produkcją zajął się dom produkcyjny F25.

„To, co szczególnie lubimy w nowej kampanii OLX, to ponowne, świeże i zaskakujące podejście marki do kolejnej, ważnej kwestii społecznej, jaką bez wątpienia jest temat rekrutacji. W końcu, prędzej czy później, dotyczy on każdego, nieważne po której stronie się jest. Koncept à la talent show pozwala nam podejść do problemu śpiewająco, dzięki czemu znowu staramy się uczyć, edukować a czasami po prostu zwracać uwagę w lekki i zabawny sposób. Do całości świetnie pasuje Piotr Gąsowski, który postawę każdego z kandydatów przedstawia w bezlitośnie prawdziwy sposób” – mówi Tomasz Łapa, Managing Director w 23Heroes.

„Zawsze bardzo mnie cieszą projekty, w których są wyzwania, których efekt zaskoczy wszystkich. Taki jest właśnie ten projekt. Musieliśmy zbudować klimat wielkiego show, finału, gdzie nasi bohaterowie śpiewają swoje historie w rytm znanych i lubianych kawałków. Pobiliśmy chyba rekord w ilości zrealizowanego materiału w jeden dzień zdjęciowy, ale dzięki sprytnym patentom produkcyjnym oraz bezbłędnej ekipie filmowej, udało się osiągnąć oczekiwany efekt. Praca z Piotrem Gąsowskim była czystą przyjemnością. Profesjonalizm i wielość propozycji interpretacyjnych to jest coś, co bardzo cenię i uznaję za pomocne u artystów tego formatu” – dodaje Marcin Dworucha, Managing Director w F25.

Akcja promowana będzie w internecie oraz w mediach społecznościowych OLX. Działania wsparte będą również kampanią radiową skierowaną do pracodawców. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin