.

Operatorzy reagują na wojnę i ułatwiają kontakt ze wschodnim sąsiadem

dodano: 
25.02.2022
komentarzy: 
0

Operatorzy sieci komórkowych działający w Polsce odpowiadają na wojnę wywołaną rosyjską agresją w Ukrainie. Orange, Plus, Play i T-Mobile chcą ułatwić kontakt z osobami przebywającymi na terenie Ukrainy. W tym celu obniżają stawki za połączenia, oferują darmowe minuty czy pakiety internetowe.

„Solidaryzując się z obywatelami Ukrainy, właśnie obniżyliśmy ceny połączeń do tego kraju. Zdajemy sobie też sprawę, że dla naszych klientów ciągłość świadczenia usług jest kluczowa. Dlatego mamy przygotowane awaryjne rozwiązania we wszystkich aspektach funkcjonowania Orange Polska” – przekazało Orange Polska.  

Od 25 lutego 2022 roku Orange Polska i nju mobile obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski do Ukrainy o ponad 80 proc., by ułatwić kontakty mieszkającym w Polsce Ukraińcom z ich rodzinami i bliskimi, którzy pozostali w kraju. „Obniżka do 29 groszy za minutę, czyli do stawki jak za połączenie krajowe, dotyczy wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju na ukraińskie numery stacjonarne i komórkowe” – przekazuje operator, dodając, że użytkownicy Orange Flex mogą skorzystać z pakietu rozmów międzynarodowych do Ukrainy.

„Dzień, którego nigdy nie chcieliśmy przeżywać i wojna, która zmienia postrzeganie wszystkiego wokół nas” – pisze w komunikacie operator sieci Plus, który 24 lutego wprowadził pakiet 500 darmowych minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone w Ukrainie oraz obniżył stawki za połączenia głosowe z Polski do Ukrainy do 19 groszy za minutę. Plus udostępnił też darmowy jednorazowy pakiet 10 GB do wykorzystania na terenie Polski. Sieć przypomina także o swojej ofercie na kartę stworzonej dla klientów z Ukrainy oraz informuje o specjalnej infolinii w języku ukraińskim.

„Będąc firmą telekomunikacyjną, chcemy wszystkim zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji, tak istotny w obecnym czasie” – przekazało Play. Firma od 25 lutego udostępniała 120 darmowych minut na połączenia do ukraińskich operatorów Kyivstar, Vodafone, Lifecell oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów oferty na kartę.  „Dla wszystkich klientów obniżamy o ponad 80 proc. z 29 gr/min na 5 gr/min stawkę za połączenia do największych ukraińskich operatorów” – podało Play.

Również T-Mobile zareagowało w podobny sposób. „Jesteśmy głęboko poruszeni sytuacją za naszą wschodnią granicą” – napisała firma. „Dziś, w obliczu wydarzeń w Ukrainie, chcemy okazać solidarność z narodem ukraińskim i sprawić, aby komunikacja z bliskimi i ze światem była dla nich maksymalnie ułatwiona” – dodał telekom. Od 25 lutego T‑Mobile udostępnia bezpłatnie 300 minut (wymiennych na SMS-y) na połączenia międzynarodowe na numery komórkowe i stacjonarne do Ukrainy, pakiet 10 GB oraz automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin