Patryk Jaki i mem po meczu przegranym przez Niemców. Polityk przeprasza

dodano: 
18.06.2018
komentarzy: 
0

„Nasi przegrali z Meksykiem” – taki napis zamieszczono na zdjęciu Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny, które udostępniono na facebookowym profilu Patryka Jakiego, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Mem został opublikowany po tym, jak niemiecka drużyna piłkarska przegrała z Meksykiem 0:1 podczas mundialu w Rosji.

Jak pisze rp.pl, poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk zwrócił jednak uwagę, że zdjęcie wykorzystane do stworzenia mema zostało zrobione podczas pogrzebu Sebastiana Karpiniuka, posła PO, który zginął w katastrofie smoleńskiej. „Nieprawdopodobne. Poniżej wszelkiej krytyki. Wstyd” – cytuje posła Tomczyka rp.pl.


Źródło: twitter.com/CTomczyk

Krytykowany przez posła PO mem został usunięty – zauważa źródło. Kandydat na prezydenta Warszawy wyjaśnił, że to nie on był autorem obrazka – wskazał, że opatrzono go adnotacją „red.”, co oznaczało, że wykonali go jego pomocnicy. Polityk przekazał, że autor grafiki nie znał pochodzenia zdjęcia Tuska i Schetyny. Jaki wziął jednak na siebie odpowiedzialność za publikację i przeprosił. Zaproponował też inną formę zadośćuczynienia: „Wyślę sprzęt sportowy dla dzieciaków na stadion im. Sebastian Karpinuka w Kołobrzegu. I wyjedzie z tego coś dobrego. Ok?”*


Źródło: twitter.com/PatrykJaki/

(mp)

Zdjęcie główne: facebook.com/PatrykJaki

* pisownia oryginalna

Źródło:

rp.pl, "Jaki wykorzystał zdjęcie z pogrzebu do żartu. Dno dna", arb, 18.06.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin