.

Piotr Tymochowicz gospodarczym szkodnikiem 2010 roku

dodano: 
07.03.2011
komentarzy: 
2

Znamy wyniki plebiscytu Gospodarcze Maliny zorganizowanego przez Pracodawców RP i redakcję Pulsu Biznesu. Ponad 20 tysięcy internautów wybrało największych szkodników gospodarczych 2010 roku. W kategorii „Inwestor giełdowy/Menedżer spółki giełdowej” zwyciężył Piotr Tymochowicz, były prezes Infinity.

Czym znany konsultant i transferowy hit Janusza Palikota zasłużył sobie na wyróżnienie? Sprawa dotyczy spółki Infinity, którą rok temu wprowadzał na giełdę. Serwis oferowany przez firmę miał m.in zmieść Facebooka, podbić nasdaq oraz zapewnić nieśmiertelność (nasze DNA miało być przechowywane w szwajcarskim banku). Przed debiutem Tymochowicz zapowiadał osimocyfrowe zyski na przestrzeni trzech lat oraz ekspansję na rynki zagraniczne. Na otwarciu spółka straciła 23 proc, by zakończyć dzień z 63 proc. na czerwono. Niecałe dwa tygodnie po debiucie Tymochowicz zrezygnował z kierowania Infinity i sprzedał swoje akcje. Problem w tym, że na rynek trafiło 330 tys. akcji, zaś zgodnie z prospektem były prezes dysponował jedynie 300 tysiącami. Dodatkowo inwestorzy w mediach podnosili zarzuty o manipulowanie kursem. Dział relacji inwestorskich prowadzonych prowadzony był zaś via blog prezesa. Sprawą zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego. Tymochowicz nie ma już żadnych akcji spółki, zaś nowe władze dążą do sprzedaży projektów, których był autorem i przebranżowienia. (bs)

W tym roku Gospodarcze Maliny otrzymali także:
- w kategorii Urzędnik - Jacek Rostowski, Minister Finansów
- w kategorii Instytucja - partie polityczne: PO, PSL, PiS, SLD
- w kategorii Przedsiębiorca / Pracodawca - Polskie Koleje Państwowe SA

  komentarzy:
  2

  Komentarze

  (2)
  Dodaj komentarz
  07.03.2011
  22:23:57
  PRówka
  (07.03.2011 22:23:57)
  Bravo! Panie Tymochowicz jestem pod wrażeniem! A inne katolicke owiecszki pójdą za przykładem, by następnie poderżnać gardła pańskim dzieciom kiedy wybichnie III wojna światowa, bo nie będą już obowiązywały żadne normy moralne. Bravo raz jeszcze!
  07.03.2011
  21:43:17
  Dunan
  (07.03.2011 21:43:17)
  Gratulacje dla Pana Tymochowicza i Palikota zarazem :)
  Graficzne pułapki CAPTCHA
  Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
  X

  Zamów newsletter

   

  Akceptuję regulamin