PIP skontrolowała Amazona w Polsce

dodano: 
13.08.2018
komentarzy: 
0

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała centra logistyczne firmy Amazon w Polsce. W portalu gazetaprawna.pl czytamy o wynikach audytu.

Instytucja miała zastrzeżenia do kilku rzeczy, m.in. do wysokiego obciążenia pracowników, braku odpowiedniej liczby krzeseł czy trudności w dostępie do wody z saturatorów. Gazetaprawna.pl pisze też o normach, które mają wyrabiać pracownicy centrów logistycznych – w niektórych okresach roku mają wzrastać one do poziomów trudnych do zrealizowania dla niektórych osób.

Rzeczniczka Amazona Marzena Więckowska w rozmowie ze źródłem wyjaśniła m.in., że cele ustalane są nie przez pracodawcę, a przez samych zatrudnionych. „Sprawdzamy wyniki osiągnięte przez pracowników danego procesu w każdym centrum w okresie poprzedzających czterech tygodni, które stają się celami na kolejne cztery tygodnie. Oznacza to, że są okresy, w których cele są wyższe, ale i takie, w których spadają one do niższych poziomów” – czytamy na gazetaprawna.pl. Więckowska dodała też: „Nasi pracownicy mają swobodny dostęp do toalet i dystrybutorów z wodą rozłożonych równomiernie na terenie hali, a także w kantynach i licznych miejscach odpoczynku. Naszym priorytetem jest pełna zgodność z prawem pracy i jeśli coś wymaga poprawy, poprawiamy to”.

PIP interesuje się Amazonem od dłuższego czasu. O skontrolowanie pracodawcy wnioskował m.in. związek NSZZ „Solidarność”; sprawą interesuje się także Ministerstwo Pracy. Wcześniej Amazon samodzielnie zlecał audyty firmom zewnętrznym. Gazetaprawna.pl zwraca jednak uwagę, że ich wyniki różniły się od raportu PIP. (mp)

Czytaj więcej: NYT atakuje Amazona za warunki pracy. Prezes firmy odpowiada: „artykuł nie opisuje firmy, jaką znam”

Źródło:

gazetaprawna.pl, Kontrola PIP w Amazonie ujawnia nieludzkie traktowanie pracowników, Klara Klinger, Jakub Kapiszewski, Patrycja Otto, 09.08.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin