.

 

Pro science wspiera Politechnikę Warszawską w komunikacji z przemysłem

dodano: 
21.11.2023
komentarzy: 
0

Pro science w listopadzie 2023 roku poinformowało o projektowej współpracy z Politechniką Warszawską. Agencja odpowiada za doradztwo oraz stworzenie koncepcji i realizację działań informacyjnych skierowanych do przemysłu.

Komunikacja dotyczy nowego zaplecza badawczo-rozwojowego, którym dysponuje uczelnia, a które umożliwia rozwój technologii materiałowych i sensorycznych, a także zastosowań w konwersji i magazynowaniu energii, elektromobilności, lotnictwie oraz systemach autonomicznych

„Przemysł, podobnie, jak my, pracownicy naukowi Politechniki Warszawskiej, potrzebują dostępu do coraz to nowocześniejszej aparatury badawczo-rozwojowej. Bez tego nie rozwiniemy zaawansowanych technologii” – podkreśla prof. Wojciech Wróbel, dziekan Wydziału Fizyki PW.

Przedsięwzięcie (współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020) koordynuje Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin