wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPSPR wybrało nowe władze. Luiza Jurgiel-Żyła ponownie prezeską

PSPR wybrało nowe władze. Luiza Jurgiel-Żyła ponownie prezeską

Polskie Stowarzyszenie Public Relations wybrało nowy zarząd. Po raz drugi prezeską PSPR będzie Luiza Jurgiel-Żyła – zdecydowano 4 marca 2021 roku podczas walnego zebrania członków organizacji.

Wiceprezesami wybrano Bartosza Milczarczyka (po raz kolejny) i Cypriana Maciejewskiego (dotychczas członka zarządu PSPR). W zarządzie PSPR zasiądą także Żaneta Czyżniewska i Roksana Obuchowska-Waślicka. Zmienił się także skład Rady Nadzorczej stowarzyszenia.

Luiza Jurgiel-Żyła stanowisko prezeski PSPR objęła po raz pierwszy w 2019 roku. Z organizacją związana jest od 2009 roku, kiedy była asystentką zarządu – zasiadała w zarządach w kadencji Szymona Sikorskiego i Krystiana Dudka. Jurgiel-Żyła jest PR Managerką w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej z branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej pracowała w agencji FIRST Public Relations.

Luiza Jurgiel-Żyła

Bartosz Milczarczyk to z kolei wicedyrektor Stołecznego Biura Turystyki, w którym kieruje kluczowymi obszarami promocji Warszawy na arenie międzynarodowej. Karierę w branży zaczynał w dziale marketingu Wodociągów Warszawskich, gdzie po krótkim czasie został rzecznikiem. Później przez ponad siedem lat pełnił funkcję rzecznikia prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

Bartosz Milczarczyk

Wiceprezesem zarządu PSPR został także Cyprian Maciejewski, który pracuje w gdańskim magistracie oraz jako niezależny doradca i szkoleniowiec. W ubiegłej kadencji był członkiem zarządu PSP. Doświadczenie zdobywał jako rzecznik prasowy ZU, przez sześć lat pracował jako PR Manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia.

Cyprian Maciejewski

Żaneta Czyżniewska to starsza specjalistka ds. współpracy z mediami w Muzeum POLIN i doktorantka Szkoły Doktorskiej w Szkole Głównej Handlowej w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Tworzy rozprawę doktorską o orientacji na markę muzeów w Polsce. Jest też trenerką wizerunku w mediach tradycyjnych i online.

Żaneta Czyżniewska

Roksana Obuchowska-Waślicka specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i executive communications. Wspiera także działania PR i wizerunkowe. Ma doświadczenie w pracy dla międzynarodowych korporacji, w różnych branżach (FMCG, IT, finansowej).

Roksana Obuchowska-Waślicka

Poprzednio w zarządzie PSPR poza Luizą Jurgiel-Żyłą, Bartoszem Milczarczykiem i Cyprianem Maciejewskim zasiadali Emilia Zakrzewska, Agnieszka Bednarczyk i w 2020 roku Maciej Krzysztoszek jako p.o. członka zarządu.

Zmianie uległ także skład Rady Nadzorczej PSPR. Jej członkami zostali: Maria Buszman (prezes Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowca), Anna Kiryjow-Radzka (prezes Stowarzyszenia „PRom”), Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Michał Sobiło (właściciel agencji Icon Strategies), Mateusz Witczyński (rzecznik prasowy Urzędu dzielnicy Wola miasta stołecznego Warszawy, doradca).

Władze PSPR są wybierane na dwuletnią kadencję. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj