wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościW mediachNowy sponsor PZPN wzbudza kontrowersje. Pozostali nie są zadowoleni

Nowy sponsor PZPN wzbudza kontrowersje. Pozostali nie są zadowoleni

Polski Związek Piłki Nożnej zyskał nowego sponsora – firmę cateringową Kuchnia Vikinga. Podpisanie umowy z marką sprowadziło na związek kłopoty, nie od dziś bowiem wiadomo, że jeden z szefów firmy jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej – informują sportowefakty.wp.pl. Jak podaje wyborcza.biz, na którą powołuje się źródło, inni sponsorzy reprezentacji Polski oczekują wyjaśnień. 

Umowa pomiędzy PZPN-em a Kuchnią Vikinga została zawarta 7 czerwca 2024 roku. Firma cateringowa ma być sponsorem strategicznym polskiej piłki dziecięcej i młodzieżowej. Kontrakt został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne 24 miesiące – czytamy.

Przypomnijmy jednak, że w sierpniu 2023 roku na portalu frontstory.pl pojawiły się kontrowersyjne doniesienia dotyczące firmy. Wiceszef Kuchni Vikinga miał zostać bowiem oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, portal podkreślał, że prokuratura ma dowody na związek gangu z sutenerstwem i porwaniami. Sportowefakty.wp.pl wspominają, że takie informacje powinien posiadać również Cezary Kulesza, prezes PZPN. 

Serwis wyborcza.biz postanowił zasięgnąć opinii o nowej współpracy PZPN-u u innych sponsorów kadry – czytamy. 

Jak przekazał zespół prasowy Orlenu, „zapewniamy, że zgodnie ze standardami obowiązującymi w Grupie Orlen, spółka dokłada wszelkich starań, żeby w działalności sponsoringowej wspierać podmioty, które nie budzą wątpliwości pod względem prowadzonych działań, również w zakresie pozyskania innych, potencjalnych sponsorów”. „Dlatego zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienia […] do PZPN-u. Czekamy na stanowisko” – czytamy. 

„Jeżeli oskarżenia wobec współwłaściciela firmy Kuchnia Vikinga zostałyby potwierdzone, z pewnością byłoby to dla nas dużym rozczarowaniem i mocno naruszyłoby dotychczasową pracę Fundacji, a także spowoduje ostrą reakcję w PZPN” – skomentowała firma Fakro. 

Źródło donosi, że część sponsorów odmówiła komentarza w sprawie decyzji PZPN-u.

Jak pisze przegladsportowy.onet.pl, całą sytuację postanowiła skomentować sama kadra. PZPN podkreślił, że związek jest „świadomy rosnącego zainteresowania, jakim cieszy się polska piłka w ostatnim czasie”, a także „wykorzystuje ten korzystny trend i aktywnie działa na rzecz pozyskania nowych sponsorów”. 

Reprezentacja zaznaczyła również, że „Kuchnia Vikinga jest legalnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym, który od kilku lat aktywnie wspiera piłkę nożną. Firma jest partnerem klubów polskiej Ekstraklasy, ale współpracuje również z federacjami piłkarskimi Szkocji i Chorwacji” – dowiadujemy się. (ao)

Źródło: sportowefakty.wp.pl, Gorąco wokół PZPN. Sponsorzy kadry czekają na wyjaśnienia, Łukasz Witczyk, 19.06.2024/ przegladsportowy.onet.pl, Afera wokół PZPN. Sponsorzy żądają wyjaśnień. “Wiadomo było, że sprawa wyjdzie na jaw”, Mateusz Ćwierz, 19.06.2024

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj