.

Kryzys wizerunkowy Kuchni Vikinga. Firma cateringowa traci kolejne współprace

dodano: 
02.08.2023
komentarzy: 
0

Na początku sierpnia 2023 roku media obiegła informacja o tym, że wiceszef Kuchni Vikinga, jednej z firm oferujących catering dietetyczny, jest oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jak wynika z oskarżenia, grupa ta ma związek również z sutenerstwem, a jej członkowie brali udział w wydarzeniach o charakterze neonazistowskim. 

Firma cateringowa jest również założycielem klubu Viking Fight, której szef, według zeznań świadków, odsiadywał w więzieniu karę m.in. za zastraszanie i pobicie oraz skandowanie faszystowskich haseł. 

Kuchnia Vikinga w sieci chwali się również tym, że dzięki współpracy ze Sławomirem Mentzenem zaoszczędziła 200 tys. zł, a kancelaria obsługuje firmę kateringową prawnie oraz księgowo. Ponadto, Kuchnia Vikinga sposorowała konferencję Mentzena „Everest 23”.  

Oskarżenia, którymi obciążono jednego z założycieli Kuchni Vikinga, doprowadziły do zerwania współpracy z firmą m.in. przez Krzysztofa Stanowskiego oraz klub piłkarski Wisła Kraków. Z kolei rozmowy na temat współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zostały zawieszone.

Jak pisze Krzysztof Stanowski na Twitterze, współpracę z firmą, która była jednym ze sponsorów filmu o Natalii Janoszek, zakończył po przeczytaniu artykułu, w którym opisane są oskarżenia pod adresem założycieli Kuchni Vikinga. 

2 sierpnia 2023 roku Łukasz Dawidziuk, prezes zarządu firmy Kuchnia Vikinga, opublikował oświadczenie, które jednocześnie jest odpowiedzią na publikację opisującą przestępczą działalność współzałożyciela firmy.

W oświadczeniu podkreślono, że udział w konferencji „Everest 23” wynikał jedynie z celów marketingowych, a Kuchnia Vikinga nie zajmuje żadnej strony politycznej, a także nie przyznaje się do powiązań z żadnymi opisanymi w mediach zarzutami i powiązaniami. Ponadto, firma „będzie podejmować wszelkie możliwe kroki prawne wobec osób lub organizacji, które naruszając dobra osobiste firmy lub osób nią zarządzających zmierzają do podważenia dobrego imienia i zaufania, niezbędnego w prowadzeniu działalności gospodarczej”. (zd)

Źródło:

frontstory.pl, Mentzen od kuchni, 2.08.2023, Facebook.pl, Kuchnia Vikinga
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin