.

 

Reżyser „Przesilenia zimowego” oskarżony o plagiat

dodano: 
11.03.2024
komentarzy: 
0

Alexander Payne, reżyser „Przesilenia zimowego”, został oskarżony przez o plagiat pisarza Simona Stephensona – podaje kultura.onet.pl, powołując się na portal Variety. Pisarz zarzucił mu wykorzystanie scenariusza swojego niezrealizowanego filmu.

Jak czytamy, Simon Stephenson, który jest twórcą takich filmów jak „Luca” i „Wonka”, wysłał wiadomość do związku zawodowego pisarzy Writers Guild of America w połowie stycznia 2024 roku. Następnie Stephenson miał wskazać w rozmowie telefonicznej „problem z napisami końcowymi w dość głośnym projekcie wspieranym przez WGA”. 

Źródło podaje, że zdaniem pisarza jego scenariusz został „skopiowany linijka po linijce”, a dowody w tej sprawie „są przytłaczające”. Stephenson odnosił się do swojego filmu „Frisco”, który nie został ostatecznie zrealizowany – czytamy dalej. 

Jak wyjaśnia źródło, pięciokrotnie nominowane do Oscara „Przesilenie zimowe” to opowieść o nauczycielu historii, który podczas przerwy świątecznej pilnuje dzieci, które nie mogą wrócić do domu. Wśród nich jest sprawiający kłopoty uczeń. Natomiast „Frisco” miało być w założeniu twórcy dramatem o pediatrze, który musi zaopiekować się 15-letnim pacjentem. 

Alexander Payne nie odpowiedział na zarzuty. Członkowie WGA wciąż omawiają sprawę i również nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia – informuje źródło. (af)

Źródło:

kultura.onet.pl, Skandal tuż przed Oscarami. Reżyser "Przesilenia zimowego" podejrzany o plagiat, 10.03.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin