.

Rusza kampania na rzecz pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży

dodano: 
19.11.2021
komentarzy: 
0

W połowie listopada 2021 roku fundacja Świętego Mikołaja rozpoczęła ogólnopolską kampanię „Posłuchaj Świętego Mikołaja", w ramach której będzie prowadzić zbiórkę pieniędzy na zapewnienie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży.

Fundacja, która od 11 lat ściśle współpracuje z siecią szkół w Polsce, od początku pandemii otrzymuje od nauczycieli i rodziców alarmujące sygnały dotyczące sytuacji dzieci w kontekście zdrowia psychicznego. Szacuje się, że w Polsce pilnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej potrzebuje 630 tys. dzieci. Według oficjalnych danych w zeszłym roku w Polsce 843 dzieci próbowało odebrać sobie życie. Eksperci uważają, że niezgłoszonych na policję prób samobójczych może być nawet sto razy więcej - czytamy w komunikacie prasowym.

Jesienią 202 roku fundacja przeprowadziła sondaż wśród 51 nauczycieli szkół z całej Polski, pogłębiając go o wywiady z pedagogami. Nauczyciele wskazali problemy, z którymi obecnie mierzą się ich uczniowie. Były to przede wszystkim: uzależnienie od urządzeń cyfrowych (90 proc.), problemy z relacjami rówieśniczymi (78 proc.), stany lękowe (65 proc.), depresja (61 proc.), problemy z wyrażaniem emocji (61 proc.).

„W ramach programu sfinansujemy zajęcia terapeutyczne i profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania depresji, przemocy oraz uzależnień od urządzeń cyfrowych, a także psychoedukację dzieci i rodziców oraz terapię uczniów w kryzysie, którzy pochodzą z rodzin niezamożnych” – tłumaczy Izabela Stawicka z fundacji Świętego Mikołaja.

Kampania obejmie umieszczanie plakatów w przestrzeni publicznej, organizacje licytacji charytatywnych we współpracy z internetowym Radiem 357, działania w mediach społecznościowych oraz wysyłanie wiadomości do osób i instytucji, które wcześniej wspierały już działania fundacji.

Akcja potrwa do końca stycznia 2022 roku. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin