.

 

Ruszyła kampania „Kiedy dorosnę…” Fundacji Fundacji DKMS

dodano: 
26.10.2023
komentarzy: 
0

25 października 2023 roku wystartowała kampania „Kiedy dorosnę…”, organizowana przez Fundację DKMS. Celem działań jest zapewnienie pomocy małym pacjentom i ich rodzinom na każdym etapie schorzeń krwiotwórczych oraz sprawienie, by chore dzieci uwierzyły w swoją przyszłość. 

Jak przekazuje Fundacja DKMS, w Polsce każdego roku diagnozuje się około 1100-1200 nowych przypadków nowotworów u dzieci, a blisko 40 proc. z tych diagnoz stanowią schorzenia układu krwiotwórczego, w tym białaczki i chłoniaki. „Choroba zmienia codzienność małych pacjentów, ale nie sprawia, że przestają marzyć i snuć plany na przyszłość” – podkreślają organizatorzy akcji.

„Bohaterami kampanii są 7-letnia Wiktoria i 3-letni Szymuś. Pokazujemy ich małe i wielkie marzenia o dorosłym życiu. Kampania przypomina, że choroba nowotworowa dziecka całkowicie zmienia rzeczywistość całej rodziny. Celem Fundacji DKMS jest kompleksowa pomoc dla małych pacjentów i ich rodzin w całym procesie leczenia” –  powiedziała Agnieszka Gadomska, specjalistka ds. fundraisingu Fundacji DKMS i koordynatorka kampanii.

W ramach kampanii fundacja zbiera fundusze na pomoc psychoonkologiczną, rehabilitację, pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców szpiku oraz wsparcie dla szpitali dziecięcych w zakupie specjalistycznego sprzętu.

Działania komunikacyjne będą prowadzone w mediach społecznościowych i outdoorze. Koncepcję kreatywną opracowała Fundacja DKMS ze wsparciem Promo Agency. Za działania mediowe odpowiada Performics. (af)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin