.

Rząd oceniony

dodano: 
04.11.2008
komentarzy: 
0

Brief ocenia 300 dni działalności rządu Donalda Tuska pod względem umiejętności tworzenia wizerunku. W magazynie można przeczytać podsumowanie analiz eksperckich, które pojawiały się na łamach pisma w ciągu ostatnich kilku dni.

Gerald Abramczyk, którego zdaniem premier nie sprawdza się w roli lidera, oceniał „Wcześniej czy później Tusk będzie płacił za swój miękki wizerunek.(…)Widać, że rząd nie wie, co dalej robić i jak to komunikować. Taka niepewność wpływa na wizerunek premiera”.

Zdaniem Wiesława Gałązki od dłuższego czasu nie widać szczególnych różnic między efektami działalności kolejnych ekip rządzących. Ostatnią zmianę ocenia ironicznie jako „estetyczną” i choć „statystycznie, pod względem aparycji oraz kultury ten rząd prezentuje się korzystniej”, to jednak „nowa ekipa kontynuuje tradycje propagandowe poprzedniej”.

W tekście można przeczytać też o wynikach zleconych przez Brief badań, które wykonał Instytut Monitorowania Mediów oraz Pentagon Research. Dotyczyły one wizerunku premiera, prezydenta i ministrów. „Według IMM politykiem, który najwięcej razy pojawił się na łamach prasy ogólnopolskiej oraz tygodników opinii był premier Donald Tusk. (…) Na drugim miejscu rankingu znalazł się prezydent Lech Kaczyński, a na trzecim – Radosław Sikorski”. (psp)

Źródło:

Brief, Brief.pl: Rząd Tuska na 3+, Monika Szymańska, 25.10.08, s.24
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin