.

 

SEC Newgate CEE wchłania SEC Newgate Polska

dodano: 
20.02.2023
komentarzy: 
0

W lutym 2023 roku agencja SEC Newgate CEE, założona w marcu 2021 roku przez Zofię Bugajną-Kasdepke, Joannę Poniatowską oraz Sebastiana Hejnowskiego, wchłonęła SEC Newgate Polska, wcześniej działającą jako Martis Consulting.

W efekcie powstanie jeden 50-osobowy zespół do całościowej obsługi projektów – w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego, kryzysowego, public affairs, komunikacji finansowej oraz inwestorskiej, w tym IR oraz ESG, a także w obszarze komunikacji konsumenckiej.

„Podjęta inicjatywa to naturalny proces konsolidacyjny dwóch podmiotów z jednej grupy kapitałowej, działających w dużej mierze na tym samym rynku. Z tak wzmocnionym potencjałem jesteśmy w stanie kompleksowo obsłużyć nawet największych klientów w Polsce oraz jako HUB na rynki CEE” – skomentował Sebastian Hejnowski, prezes zarządu SEC Newgate CEE. Jak wyjaśnia firma w komunikacie, przejęcie SEC Newgate Polska przez SEC Newgate CEE „jest spójne ze strategią rebrandingu SEC Newgate Group pod marką parasolową SEC Newgate oraz podejściem do szukania efektywności, które ma na celu integrację agencji na dużych rynkach”.

Maciej Powroźnik, dotychczasowy prezes zarządu SEC Newgate Polska, powołany na to stanowisko po odejściu Ewy Bałdygi i Dariusza Jarosza, w wyniku fuzji zostaje Managing Partnerem SEC Newgate CEE. Jego zadaniem będzie rozwój oferty agencji w zakresie komunikacji finansowej, relacji inwestorskich i PR-u spółek giełdowych, a także raportowania ESG. Zespół pod jego kierownictwem będzie świadczył też usługi dla sektora przemysłowego. 

Maciej Powroźnik z SEC Newgate Polska był związany od 2019 roku. Ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył w polskich firmach takich jak Grupa Lotos, Ciech czy MCI.

Od marca 2023 roku firma w nowym kształcie będzie miała nową siedzibę – zespoły połączonych agencji będą pracowały w biurze przy ul. Wiejskiej 17. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin