#sexedpl. Anja Rubik zachęca do rozmów o seksie

dodano: 
30.10.2017
komentarzy: 
0

„Od 28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie” – zapowiadała kampanię #sexedpl Anja Rubik. Modelka chce, by seks przestał być w Polsce tematem tabu. Postanowiła więc wykorzystać swoją rozpoznawalność, by za pomocą mediów społecznościowych dotrzeć z przekazem zarówno do młodych ludzi, jak i rodziców.

Partnerem akcji #sexedpl, która ruszyła w sobotę 28 października 2017 roku, są „Wysokie Obcasy”, inicjatywę wspierają także Dziewuchy Dziewuchom.

Źródło: facebook.com//anjarubikofficialfanpage

Anja Rubik chce, by ta kampania była początkiem większej debaty, co podkreśliła w wywiadzie opublikowanym przez „Wysokie Obcasy”. „W Polsce seks jest tematem tabu, wstydzimy się swojej seksualności, nie do końca rozumiem dlaczego” – przyznała w rozmowie. Modelka podkreśla także, że w Polsce potrzebna jest edukacja seksualna – jej zdaniem powinna to być część programu szkolnego. Zwraca uwagę na to, że brak edukacji sprawia, że młodzież wiedzę na temat seksu czerpie często z niewiarygodnych źródeł. „Chcę, byśmy w normalny sposób zaczęli wreszcie rozmawiać o seksie. Nie rozumiem, dlaczego mamy w szkołach wychowanie do życia w rodzinie, a nie mówimy o antykoncepcji, o tym, jak ważne są regularne badania. Edukacja seksualna jest tak samo istotna, jak higiena dentystyczna. Liczę na ogólnopolską dyskusję” – podkreśla Anja Rubik w „Wysokich Obcasach”.

Rubik do akcji zaprosiła znane osoby – aktorów i aktorki, piosenkarki, pisarki czy muzyków. Nakręciła z nimi 14 krótkich filmów, które mają obalać mity na temat seksu.

„Każdy odcinek nawiązuje do jednego z tematów edukacji seksualnej, na bazie osobistych historii, obserwacji, doświadczeń, czasem za pomocą sketczu. Pragnę, by temat edukacji seksualnej stał się bardziej popularny, a także żeby wiedza na jego temat była bardziej dostępna” – wyjaśniła w jednym z postów na Facebooku. 

Maciej Stuhr mówi o pierwszej rozmowie z córką na temat seksu. Maffashion opowiada o antykoncepcji, Monika Brodka – o świadomej zgodzie. Marta Frej mówi o masturbacji, a Robert Biedroń podkreśla, że „gej jest OK”. Magdalena Cielecka zachęca do regularnych badań, a Małgorzata Szumowska weryfikuje stereotypowe informacje z podręcznika do życia w rodzinie. Radzimir Dębski przekonuje, że w seksie nie trzeba się spieszyć, Sebastian Fabjański mówi o prawdzie i świadomej zgodzie, a Dorota Masłowska o wrażliwości w seksie. Mateusz Banasiuk mówi o pierwszym razie, Mary Komasa namawia do wizyty u ginekologa, a Roma Gąsiorowska mówi o pigułce „dzień po”. (mb)

Źródło:

wysokieobcasy.pl, Anja Rubik #sexedpl: A teraz cała Polska mówi: "seks",Monika Tutak-Goll, 28.10.2017/ wysokieobcasy.pl, Anja Rubik #sexedpl. Monika Brodka: "Miałam dużo szczęścia, że nikt nie wykorzystał mojej młodości i naiwności", Monika Tutak-Goll, 29.10.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin