.

 

Singapur wprowadzi wymóg ekologicznego paliwa na lotniskach

dodano: 
20.02.2024
komentarzy: 
0

Singapur dąży do redukcji emisji dwutlenku węgla w przemyśle lotniczym – podaje cnbc.com. Jak czytamy, w 2026 roku bilety lotnicze z tego kraju mogą podrożeć.

Wszystkie samoloty wylatujące z Singapuru będą korzystać ze zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) od 2026 roku. Jak powiedział minister transportu Chee Hong Tat, Singapur dąży do tego, aby 1 proc. całego paliwa lotniczego wykorzystywanego na lotniskach Changi i Seletar do 2024 roku składało się z SAF, przy czym planowane jest zwiększenie tego udziału do 3-5 proc. do 2030 roku. Obecnie SAF obejmuje około 0,2 proc. globalnego zużycia paliwa lotniczego – informuje źródło.

Jak czytamy dalej, inicjatywa jest częścią planu zrównoważonego węzła lotniczego, który został zaprezentowany przez tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAAS).

Aby osiągnąć cel, podróżni wylatujący z Singapuru będą musieli być przygotowani na wyższe ceny biletów lotniczych. Pasażerowie klasy ekonomicznej korzystający z bezpośrednich lotów do Bangkoku, Tokio i Londynu mogą być zmuszeni do zapłacenia dodatkowych 3, 6 i 16 dol., zgodnie z planem zrównoważonego węzła lotniczego. Minister transportu zapewnił, że wzrost kosztów jest „możliwy do opanowania” – przekazuje źródło.

W 2021 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego i należące do niego linie lotnicze zobowiązały się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku – czytamy dalej. (af)

Źródło:

cnbc.com, Singapore outbound flights to cost more from 2026 over green fuel requirements, 18.02.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin