.

Snapchat zadebiutuje na giełdzie

dodano: 
18.11.2016
komentarzy: 
0

Snap Inc., firma-matka Snapchata, szykuje się do wejścia na giełdę. Chce zebrać 4 mld dol. – podaje businessinsider.com.pl.

Sama firma nie potwierdza tej informacji, dlatego w mediach możemy przeczytać różne wersje tego, jak to ma wyglądać. Według Business Insidera, Snapchat wejdzie najprawdopodobniej na giełdę przy wycenie 25 mld dol. Tymczasem Bloomberg sugeruje, że w momencie debiutu spółka ma być wyceniana na 35 mld, a nawet 40 mld dol.

Forbes za agencją Reuters wskazuje, że za sporządzenie dokumentacji odpowiedzialne mają być firmy Morgan Stanley i Goldman Sachs. Jak czytamy, jeśli Snap Inc.  zdecyduje się sprzedać papiery wartościowe za 4 mld dol., zrobi to za mniejsze pieniędzy niż Facebook, ale za większe niż Twitter. Portal Marka Zuckeberga w pierwszej ofercie publicznej pozyskał 16 mld dol. - Twitter zaczął być notowany z wkładem 1,82 mld dol.

Przypomnijmy, że we wrześniu Snapchat zmienił nazwę na Snap Inc. Zaprezentował wtedy okulary Spectacles. Mają nagrywać 10-sekundowe filmiki za pomocą niewielkiej kamerki, którymi będzie można się potem oczywiście podzielić na Snapchacie. Okulary są już dostępne w Stanach, a pierwsi klienci mogli je kupić za pośrednictwem automatów Snapbots. (mw)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Snapchat przygotowuje się do wejścia na giełdę, 16.11.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin