Spotify będzie oznaczać materiały na temat COVID-19

dodano: 
02.02.2022
komentarzy: 
0

Na początku lutego 2022 roku Spotify poinformowało o wprowadzeniu specjalnych oznaczeń materiałów poruszających temat COVID-19. To reakcja serwisu na liczne zapytania dotyczące dezinformacji w podcastach.

Czytaj także: Medycy apelują do Spotify o walkę z dezinformacją na temat COVID-19

Oznaczenia przekierują słuchaczy do poradnika w specjalnej zakładce, zawierającego rzetelne i sprawdzone informacje o pandemii – czytamy w komunikacie Spotify. Będą one oparte na aktualnych danych udostępnianych przez naukowców, lekarzy i światowe organy zdrowia publicznego. Dodatkowo dostępne będą linki do zaufanych źródeł, z których będzie można dowiedzieć się więcej na temat wirusa.

„Nasze rozwiązania mające na celu zwalczanie dezinformacji będą wprowadzane w najbliższych dniach na całym świecie. Zgodnie z naszą wiedzą, udostępniony przez nas poradnik jest pierwszą tego typu inicjatywą na dużej platformie podcastowej” – tłumaczy Daniel Ek, współzałożyciel i szef Spotify.

Platforma zadeklarowała również, że opublikuje w newsroomie zasady społeczności przetłumaczone na wiele języków. Dzięki temu będzie jasne, jakie treści są akceptowane przez serwis. Spotify zapowiada, że będzie starać się dotrzeć z regulaminem do twórców i wydawców, aby zwiększyć ich świadomość na temat odpowiedzialności, jaką ponoszą za publikowane treści. (as)

Źródło:

newsroom.spotify.com, Spotify’s Platform Rules and Approach to COVID-19, Daniel Ek, 30.01.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin