Szlachetna Paczka organizuje charytatywny stream, aby zebrać fundusze dla dzieci wykluczonych cyfrowo

dodano: 
15.05.2020
komentarzy: 
0

W maju 2020 roku Szlachetna Paczka poinformowała o rozpoczęciu nowego projektu – GRA PACZKA. Celem charytatywnej akcji jest zebranie funduszy na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci wykluczonych cyfrowo. Problem jest szczególnie widoczny w czasach społecznej izolacji, ponieważ odcięcie od technologii oznacza teraz odcięcie od edukacji, rozrywki, kultury, a często także od przyjaciół – tłumaczy organizator. Czytamy, że z barierami cyfrowymi walczy milion dzieci w Polsce, a 70 tys. z nich nie chce z tego powodu m.in. chodzić do szkoły.

W ramach akcji od 14 do 17 maja 2020 roku przez 76 godzin będzie prowadzony stream, podczas którego znani polscy twórcy będą grać na żywo i organizować konkursy z nagrodami od partnerów wydarzenia (łączna wartość nagród to ponad 50 tys. zł.).

Gra paczka

Akcję GRA PACZKA grą i zaangażowaniem swoich społeczności wesprą streamerzy i youtuberzy z Fantasyexpo, LifeTube, JaRock, Gameset, m. in. Rock, Łozo, Ewron, Doknes, Lempiank, Jcob, Archon i Wonziu. Dodatkowe wsparcie zapewniają agencje GAMMA PR i Galaktus.

Do czasu publikacji informacji na PRoto.pl w ramach akcji zebrano ponad 26 tys. zł. Pierwszy sprzęt zakupiony ze zdobytych funduszy zostanie przekazany 1 czerwca 2020 roku potrzebującym dzieciom wspieranym przez Akademię Przyszłości – siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin