Temistokles Brodowski nie jest już rzecznikiem CBA

dodano: 
15.07.2020
komentarzy: 
0

10 lipca 2020 roku Temistokles Brodowski zakończył pracę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Pełnił tam funkcję rzecznika prasowego i odpowiadał za komunikację.

O odejściu Brodowskiego z CBA poinformował na Twitterze rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych, Stanisław Żaryn. Informację potwierdził w rozmowie z PRoto.pl także Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

screen

Źródło: twitter.com/StZaryn

Temistokles Brodowski z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym związany był już w przeszłości – do października 2009 roku pełnił tam funkcję rzecznika prasowego. Po odejściu z Biura pracował w poligrafii Najwyższej Izby Kontroli. Później, w grudniu 2015 roku, powrócił do CBA na stanowisko rzecznika – podaje polskieradio24.pl*. Informacji tej nie chciało jednak przekazać PRoto.pl samo CBA.

Jak informowaliśmy na PRoto.pl, w sierpniu 2019 roku – gdy Brodowski znów był rzecznikiem CBA – oskarżono go o oferowanie dziennikarzowi dostępu do poufnych informacji w zamian za zdyskredytowanie byłego oficera Biura Wojciecha Janika. Sprawa została ujawniona przez portal sluzbyspecialne.com. 26 sierpnia 2019 roku Janik złożył zawiadomienie do prokuratury.

„Spotkałem się z red. Grzegorzem Jakubowskim, traktując go jako dziennikarza. Moim zadaniem, jako rzecznika prasowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego jest m.in. utrzymywanie kontaktu z mediami. Moja rozmowa z red. Jakubowskim mieści się w standardach rozmowy rzecznika prasowego i przedstawiciela mediów. Prezentowanie treści rozmowy, jako zapowiedzi ujawnienia materiałów chronionych jest nadużyciem i nie odzwierciedla jej przebiegu. Moja wypowiedź dotycząca materiałów nt. pana Janika dotyczyła protokołu z otwarcia szafy pancernej pana Janika, który jest dokumentem jawnym” – tłumaczył wtedy Brodowski.

Jak przekazało PRoto.pl CBA, Biuro nie ma obecnie nowego rzecznika. (ak)

Zdjęcie główne: cba.gov.pl

* Źródło: polskieradio24.pl, Temistokles Brodowski odchodzi z CBA. "Obecnie Biuro funkcjonuje bez rzecznika", 13.07.2020

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin