TikTok otwiera miejsce, w którym pokaże, jak zarządza swoją platformą

dodano: 
12.03.2020
komentarzy: 
0

TikTok chce pozbyć się zarzutów o nieprawidłowe wykorzystywanie danych użytkowników i moderowanie treści. W tym celu serwis w swoim biurze w Los Angeles otworzy Transparency Center. Zewnętrzni eksperci będą mogli na żywo zobaczyć tam, jak firma działa na co dzień i przekonać się, czy stosuje się do własnych regulaminów.

Jak czytamy na stronie biura prasowego firmy, ocenie będą mogły podlegać działania takie jak: moderowanie treści zgodne z przyjętymi zasadami i wykorzystanie technologii do wykrywania potencjalnych naruszeń, które mogłyby zostać pominięte przez algorytm, możliwości użytkowników do zwrócenia uwagi twórców platformy na nieprawidłowości oraz faktyczne stosowanie się do regulaminu. Transparency Center ma być też miejscem, w którym będzie można przekazywać firmie swoje zdanie na temat prowadzonych przez nią praktyk.

Czytaj także: TikTok ukarany za nielegalne gromadzenie danych osobowych dzieci

TikTok zakazany w Indiach

TikTok informuje, że miejsce zostanie otwarte na początku maja 2020 roku. Początkowo będzie skupiać się jedynie na pokazaniu sposobu moderacji treści. Później zostanie to poszerzone o możliwość wglądu w kod źródłowy platformy oraz jej starania dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Ten drugi etap ma być prowadzony przez nowego pracownika – Rolanda Cloutiera, który w kwietniu 2020 roku w firmie obejmie stanowisko Chief Information Security Officera. (ak)

Źródło:

newsroom.tiktok.com, TikTok to launch Transparency Center for moderation and data practices, Vanessa Pappas, 11.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin