.

 

TikTok planuje globalne zwolnienia w działach operacyjnych i marketingowych

dodano: 
24.05.2024
komentarzy: 
0

TikTok planuje zwolnić dużą część pracowników działów operacyjnych i marketingowych – przekazuje edition.cnn.com. 

Jak czytamy, zakończenie współpracy z przedsiębiorstwem będzie dotyczyć osób, które dotychczas zajmowały się obsługą użytkowników i komunikacją. Obejmie również jednostki odpowiedzialne za działania z obszarów contentu i marketingu. Globalny zespół operacyjny do spraw użytkowników zostanie zlikwidowany. 

Źródło przekazuje, że pracownicy, których nie objęła redukcja etatów, zostaną przydzieleni do zespołów: zaufania i bezpieczeństwa, marketingu, contentu i produktów.

Jak się dowiadujemy, niektórzy pracownicy mieli zostać powiadomieni o planach zwolnień 21 maja 2024 roku wieczorem – po raporcie portalu theinformation.com, który jako pierwszy doniósł o zaistniałej sytuacji. Informacje na temat zwolnień mieli przekazać zespołom Adam Presser, Head of Operations TikToka, i Zenia Mucha, Brand and Communications Officer tej firmy.

Autor artykułu Brian Fung twierdzi, że „zwolnienia były w toku od jakiegoś czasu, być może prawie od roku”. Powołuje się on na opinię jednego z pracowników TikToka, który przekazał portalowi źródłowemu, że „niedawne rotacje w zespołach marketingu, zaufania i bezpieczeństwa oraz operacyjnych” miały spowodować opóźnienia dotyczące podjęcia decydujących kroków w sprawie. 

Dziennikarz podkreśla, że zdaniem informatora zwolnienia nie są związane z „prawnymi i politycznymi zawirowaniami”, które mogą doprowadzić do zakazu korzystania z TikToka w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej: TikTok nie zgadza się z zakazem aplikacji w USA. Zapowiada walkę w sądzie

Edition.cnn.com donosi, że dokładna liczba osób, które mają zostać zwolnione, nie jest znana. Portal powołuje się na theinformation.com, które poinformowało, że pracę może stracić „duży procent” z około 1000 osób pracujących w danych zespołach. 

W 2023 roku TikTok ujawnił, że zatrudnia siedem tysięcy pracowników w samych Stanach Zjednoczonych – czytamy. (an)

Źródło:

edition.cnn.com, TikTok plans global layoffs in operations and marketing, Brian Fung, 22.05.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin