TikTok ulepsza funkcję LIVE

dodano: 
27.07.2021
komentarzy: 
0

TikTok w lipcu 2021 roku ulepszył opcję LIVE, by dać twórcom nowe narzędzia pomagające w nawiązywaniu relacji z widzami. Transmisje na żywo na platformie zyskują trzy nowe funkcje, dające dodatkowe możliwości dotarcia do odbiorców i promujące życzliwość.

TikTok chce zadbać o większy komfort twórców prowadzących streamingi na platformie.  W tym celu wprowadza funkcje takie jak możliwość dodania do LIVE moderatora – wówczas i gospodarz, i moderator mogą wyciszać i blokować użytkowników, którzy zakłócają przebieg spotkania; możliwość wyłączenia opcji komentowania lub dodania maksymalnie 200 słów kluczowych, które uniemożliwią publikowanie obraźliwych treści; zachęcanie do ponownego rozważenia zamieszczenia komentarza, który może być nieodpowiedni lub niemiły, przez narzędzie „podpowiedzi”.

TikTok informuje o wprowadzeniu dodatkowych zabezpieczeń i zasad dotyczących prowadzenia transmisji. Pojawia się wśród nich m.in. wymóg ukończenia 16 lat, zakaz gift-baitingu (zachęcania do wysyłania cyfrowych prezentów) oraz nieuczciwych zachowań i oszustw. Co więcej, jeśli serwis wykryje konto, które podszywa się pod inną osobę lub wprowadza w błąd co do swojej tożsamości, od razu usunie je z platformy.
 
„Chcemy budować przestrzeń, w której nasza społeczność czuje się bezpiecznie i bez obaw dzieli się swoją twórczością” – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team, TikTok Polska. „Nowa funkcja LIVE umożliwia użytkownikom większą kontrolę komentarzy pod filmami, a także w czasie transmisji na żywo. Naszym nadrzędnym celem jest promowanie bezpieczeństwa i pozytywnej atmosfery na platformie” – dodaje. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin