TVN przejmuje sieć partnerską Gamellon

dodano: 
28.10.2016
komentarzy: 
0

Jedna z większych stacji telewizyjnych w Polsce wykupiła większościowy pakiet akcji spółki Gamellon – sieci partnerskiej zrzeszających m.in. twórców gamingowych. Grupa TVN chce powiększyć swoją ofertę wideo w serwisie player.pl o treści skierowane do młodszego odbiorcy.

Z przejęciem wiążą się nowe możliwości współpracy. Youtuberzy zrzeszeni w Gamellonie otrzymają dostęp do infrastruktury produkcyjnej stacji oraz pomoc w zarządzaniu i optymalizacji kanałów. TVN planuje zaangażować ich do współtworzenia programów stacji na player.pl oraz kanałów Grupy na YouTubie. Ponadto, oferta reklamowa kanałów zrzeszonych w Gamellonie ma zostać włączona do portfolio Biura Reklamy TVN.

Polska sieć partnerska skupia prawie 100 kanałów, które subskrybuje 19 mln internautów. Z Gamellonem współpracują m.in. Blowek, Stuu, Boxdel czy Discowskyy. Niektórzy ze zrzeszonych w MCN-ie twórców już wystąpili w programach produkowanych przez utworzone na początku roku TVN Emotion Studio – „Lip Sync Battle Ustawka”, „You Can… Shake!” czy „BlowStar”. Obecnie studio produkcyjne TVN-u pracuje nad programem „Wielkie teorie Darwina", który ma mieć premierę na platformie player.pl na początku listopada.

Twórcy gamingowi są silnie rozwijającą się grupą na YouTubie, która przyciąga nie tylko widzów, lecz także licznych reklamodawców. Niedawno na PRoto.pl informowaliśmy także o utworzeniu w LifeTube – innej dużej polskiej sieci partnerskiej – specjalnego działu Gaming, na który składa się 45 kanałów o łącznej liczbie 7,2 mln subskrybentów. (mp)

Logotyp Gamellon: screen ze strony www.gamellon.com

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin