.

 

Twitter grozi pozwaniem Mety za aplikację Threads

dodano: 
07.07.2023
komentarzy: 
0

Twitter zapowiada, że pozwie Metę za wprowadzenie na rynek aplikacji Threads, przypominającej serwis należący teraz do Elona Muska – opisuje theguarian.com. Prawnicy Twittera twierdzą, że firma Zuckerberga bezprawnie naruszyła tajemnice handlowe – czytamy.

Jak podaje źródło, w liście do skierowanym do Marka Zuckerberga znalazł się zarzut, że Meta naruszyła „prawa własności intelektualnej” Twittera oraz systematycznie i umyślnie łamała tajemnice handlowe. Serwis Muska chce, by Meta „podjęła natychmiastowe kroki w celu zaprzestania wykorzystywania jakichkolwiek tajemnic handlowych Twittera lub innych wysoce poufnych informacji”.

W ostatnich dniach Meta uruchomiła aplikację tekstową Threads, która ma konkurować z Twitterem. Jak czytamy, serwis spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Meta informuje, że w 24 godziny rejestracji tam dokonało 30 mln użytkowników.  Konta Threads są połączone z profilami na Instagramie – przypomina źródło.

Twitter zarzuca Mecie przejęcie w zeszłym roku byłych pracowników serwisu Muska, którzy m.in. mieli mieć dostęp do tajemnic handlowych Twittera i „innych wysoce poufnych informacji” czy „niewłaściwie” przechowywanych dokumentów Twittera lub urządzeń elektronicznych. Zdaniem Twittera Meta celowo wyznaczyła te osoby do pracy przy aplikacji Threads.

Dalej czytamy, że w odpowiedzi na list dyrektor ds. komunikacji Mety – Andy Stone – zaprzeczył tym informacjom.  Nie jest jasne, jakie Twitter ma dowody na to, że ci pracownicy mieli dostęp do własności intelektualnej lub tajemnic handlowych.  

Źródło zauważa, że na LinkedInie można znaleźć kilka zatrudnionych w Mecie osób, które wcześniej pracowały dla Twittera, jednak taka praktyka jest często spotykana w branży. (mb)

Źródło:

theguardian.com, Twitter threatens to sue Meta over rival Threads app, Johana Bhuiyan, 06.07.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin