Twitter pracuje nad ulepszeniem wiadomości prywatnych

dodano: 
23.03.2021
komentarzy: 
0

Twitter w odpowiedzi na prośby użytkowników pracuje nad ulepszeniem opcji bezpośrednich wiadomości. Chce pozwolić na wyszukiwanie konwersacji za pomocą słów kluczowych – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, do tej pory serwis umożliwiał odnajdywanie treści jedynie przez wpisanie nazwy użytkownika.

Źródło pisze, że może to być dobre działanie m.in. w kontaktach związanych z obsługą klienta na Twitterze. Socialmediatoday.com zauważa, że zapewnienie większej liczby narzędzi wyszukiwania może pomóc w usprawnieniu odpowiedzi. Chodzi m.in. o wyszukiwanie wszystkich użytkowników, którzy zadali pytanie dotyczące danego produktu, by szybciej udostępniać im odpowiednie informacje.

Zobacz również: Twitter rozważa uruchomienie kont biznesowych. Pyta użytkowników o funkcje

Źródło przypomina, że serwis w przeszłości eksperymentował również z innymi funkcjami, takimi jak wyszukiwanie „w określonym wątku wiadomości prywatnej dla udostępnionych multimediów i linków”, jednak inicjatywy te nie zostały szerzej wprowadzone. Socialmediatoday.com podkreśla również, że w przypadku najnowszej aktualizacji portal będzie musiał wziąć pod uwagę kwestie związane z prywatnością, jednak wyszukiwanie przez słowa kluczowe w wiadomościach mogłoby być bardzo użytecznym narzędziem – czytamy.

Dowiadujemy się dodatkowo, że Twitter nie podał żadnych szczegółów, ale aktualizacji można spodziewać się w maju 2021 roku – podejrzewa źródło. (kd)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter's Looking to Improve DMs, Considers New Search Features for Messages, Andrew Hutchinson, 22.03.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin