.

Ukrywanie odpowiedzi na tweety jest już dostępne dla wszystkich użytkowników

dodano: 
22.11.2019
komentarzy: 
0

Twitter ogłosił, że wszyscy użytkownicy mogą już ukrywać niechciane odpowiedzi na swoje wpisy – podaje socialmediatoday.com. Do tej pory opcja „Hide Reply” („ukryj odpowiedź”) była testowana jedynie w Kanadzie. Czytamy, że nowa funkcja daje większą kontrolę nad tym, co dzieje się pod tweetami – często pojawiają się tam bowiem komentarze niepasujące tonem lub tematem do prowadzonej dyskusji.

Jak czytamy dalej, z dotychczasowych testów Twitter dowiedział się m.in., że ludzie ukrywają przede wszystkim komentarze niewnoszące nic nowego, irytujące i niezwiązane z tematem, a opcja znacząco obniża liczbę użytkowników zablokowanych lub wyciszonych (choć serwis sam proponuje zablokowanie osoby, której wpis się schowało). Okazało się również, że osoby publiczne rzadko decydują się na tego typu moderację.

screen

Źródło: twitter.com/Twitter

Aby ukryć czyjś komentarz, należy kliknąć ikonę znajdującą się w jego prawym górnym rogu, rozwinąć listę opcji i wybrać „Hide Reply”. W prawym dolnym rogu tweeta pojawi się wtedy możliwość przejścia do listy ze wszystkimi schowanymi odpowiedziami. Stamtąd będzie można również przywrócić oznaczone wpisy.

Źródło podaje, że Twitter pracuje także nad stworzeniem algorytmu, który automatycznie będzie ukrywał niektóre komentarze pod tweetami firm. Ma on bazować m.in. na wybranych przez markę słowach kluczach i tematach. Czytamy, że powstaje też opcja pozwalająca wybrać, którzy użytkownicy będą mogli odpowiedzieć na post, oraz funkcja dopasowująca widoczność wpisu. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Twitter Rolls Out Option to Hide Tweet Replies to All Users, Andrew Hutchinson, 22.11.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin