.

VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności już za nami

dodano: 
24.05.2019
komentarzy: 
0

23 maja w Warszawie odbył się VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności. Wydarzenie zrealizowano w ramach Karty Różnorodności, a za jego organizację odpowiadało Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W VI Ogólnopolskim Dniu Różnorodności udział wzięło ponad 200 gości oraz kilkanaścioro ekspertów. Tematem przewodnim wydarzenia były odwaga i równowaga. Dyskutowano m.in. o możliwościach i wyzwaniach, jakie stoją przed firmami w zakresie zarządzania różnorodnością w dobie work-life integration oraz dokonujących się przemianach społeczno-demograficznych. Podjęto także temat wsparcia przez pracodawców kobiet, które chcą spełniać się zawodowo przy jednoczesnym realizowaniu się w życiu osobistym.

„Biznes aktywnie odpowiada na wyzwania współczesności związane z zarządzaniem różnorodnością. To tematyka podejmowana zarówno przez pracowników i pracownice różnych szczebli, jak i członków oraz członkinie zarządów firm. Fundamentalną kwestią jest odwaga konieczna do wdrażania rozwiązań, które umożliwiają podważanie utartych schematów oraz wykorzystanie potencjału różnorodności i budowanie włączających organizacji” – powiedziała Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podczas wydarzenia zaprezentowano również wyniki badania dotyczącego różnorodności w Polsce, które przeprowadził FOB we współpracy z Instytutem Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ”.

PRoto.pl było patronem medialnym tego wydarzenia. (pm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin