.

 

Warszawa chce zwrócić uwagę na problem niestawiania się na wizyty lekarskie

dodano: 
12.04.2023
komentarzy: 
0

W kwietniu 2023 roku Warszawa ruszyła z akcją, której celem jest zwrócenie uwagi na problem niestawiania się pacjentów na umówione wizyty lekarskie. Hasło miejskiej kampanii to „Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”.

W 2022 roku w stołecznych przychodniach i szpitalach nie odwołano łącznie 297274 wizyt, które zostały wcześniej umówione w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia stomatologicznego, opieki psychiatrycznej czy rehabilitacji leczniczej.

„Chcemy uświadomić mieszkańcom i mieszkankom Warszawy, jak duża jest to skala. 300 tysięcy nieodwołanych wizyt to tylko dane z naszych podmiotów leczniczych z zeszłego roku, które dotyczą dziewięciu miejskich szpitali i sieci przychodni. Mamy nadzieję, że dzięki kampanii i uświadomieniu mieszkańcom i mieszkankom ogromu skali nieodwołanych wizyt osoby, które nie mogą przyjść na umówioną konsultację, odwołają ją, a z tego terminu będzie mógł skorzystać inny pacjent” – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

W ramach kampanii w środkach transportu miejskiego będą emitowane spoty. Akcja informacyjna potrwa przez najbliższe cztery tygodnie. (bs)

Źródło:

um.warszawa.pl
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin