piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWebTalk i endorfina events łączą się w grupę spółek

WebTalk i endorfina events łączą się w grupę spółek

WebTalk – agencja digitalowa, zajmująca się budowaniem, realizowaniem strategii marek w internecie, działaniami e-commerce i komunikacją w mediach społecznościowych – nawiązuje współpracę z firmą eventową – endorfina events. Oba przedsiębiorstwa połączono w grupę, chociaż nadal będą działać na rynku pod swoimi markami.

W agencjach nie zachodzą zmiany na stanowiskach dyrektorów zarządzających. WebTalk nadal będzie kierowana przez Michała Dunina, a endorfina events – przez Michała Kaletę. Z firmy digitalowej odchodzi jednak drugi z dotychczasowych partnerów zarządzających, Maciej Maślak. Będzie współpracował z grupą jako konsultant do spraw relacji z niektórymi klientami.

Wybrano natomiast czteroosobowy zarząd nowo powstałej grupy. Znaleźli się w nim: Agnieszka Sołtysiak (odpowiedzialna za finanse), Michał Kaleta (zajmuje się zarządzaniem działalnością eventową), Michał Dunin (koordynuje obszar digital) i Maciej Ledzion (pracuje nad rozwojem biznesu grupy).

„Rynek wymaga od agencji działań wielokanałowych, dlatego połączenie kompetencji eventmarketingowych i digitalowych jest naturalnym uzupełnieniem dla obu firm. To jednak dopiero początek, ponieważ nasze długofalowe plany rozwoju i poszerzania kompetencji sięgają znacznie dalej” – mówi Maciej Ledzion, członek zarządu grupy endorfina events i WebTalk.

Jak podaje, agencje nie zamierzają wprowadzać „rewolucyjnych zmian” w zespołach i technice zarządzania. „Połączenie budżetów dwóch spółek w jeden to oczywiście strategia skalowania biznesu, jednak najważniejsi są ludzie. To oni zbudowali obydwie marki i pracowali na ich sukces – przez dziewięć lat w przypadku endorfina events i siedem w przypadku WebTalk” – mówi Agnieszka Sołtysiak, członek zarządu nowo powstałej grupy.

Obie spółki zachowują różne osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami. PR Managerem w endorfina events pozostaje Krzysztof Ratnicyn, a Communications Officerem w WebTalk jest Jolanta Żarnoch (dawniej Winiarska).

Czytaj więcej:
Polski krajobraz eventowy. Wywiad z zarządem endorfina events

WebTalk i endorfina events korzystają z danych Instytutu Monitorowania Mediów.

Na zdjęciu głównym (od lewej): Michał Kaleta, Maciej Ledzion, Agnieszka Sołtysiak, Michał Dunin

(mp)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj