Weronika Kuna rozpoczęła pracę w polskim oddziale Microsoftu

dodano: 
05.11.2020
komentarzy: 
0

W listopadzie 2020 roku polski oddział Microsoftu poinformował, że pracę w firmie rozpoczęła Weronika Kuna. We wrześniu 2020 roku objęła ona stanowisko dyrektora ds. relacji z sektorem administracji publicznej i rządem. Będzie też odpowiadać za realizację polityki korporacyjnej jako członkini zespołu CELA (Corporate, External, and Legal Affairs) w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Poprzednio Weronika Kuna pełniła funkcję dyrektor działu Digital & Fintech w CEC Government Relations – zajmowała się m.in. konsultingiem i doradztwem dla firm w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem i komunikacji strategicznej oraz obszarem gospodarki cyfrowej. W przeszłości była współtwórczynią ImpactCEE, gdzie jako szefowa ds. polityki publicznej i spraw rządowych ściśle współpracowała z administracją publiczną w cyfrowej transformacji tego sektora. Pracowała również w Narodowym Banku Polskim jako specjalistka w Departamencie Zagranicznym. Jest absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Była również doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

W polskim oddziale Microsoftu Kuna przejęła obowiązki Piotra Marczuka, który obecnie pracuje jako Government Affairs Director CEE and Europe w Honeywell.

Obecnie za obszar gospodarki cyfrowej w CEC Government Relations odpowiada Natalia Mileszyk. (ak)

Zdjęcie główne: news.microsoft.com

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin