piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościBosch i Microsoft chcą wykorzystać AI do poprawy bezpieczeństwa na drodze

Bosch i Microsoft chcą wykorzystać AI do poprawy bezpieczeństwa na drodze

Bosch i Microsoft zamierzają wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji do poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z funkcji zautomatyzowanej jazdy – informuje businessinsider.com.pl. Redakcja Business Insider podała tę informację jako pierwsza w Polsce.

Niemiecka firma zauważa, że obecnie systemy wspomagania i automatycznego prowadzenia pojazdów mają problem z adekwatnym reagowaniem na zagrożenia drogowe. Zwraca uwagę na ich nieumiejętność przewidywania i nieadekwatne reagowanie na ryzykowne sytuacje – czytamy.

Źródło donosi, że osiągnięcie bezpieczeństwa na drodze ma stać się możliwe dzięki zasobom, którymi dysponuje Bosch. Mowa o „specjalistycznej wiedzy z obszaru pojazdów i sztucznej inteligencji w motoryzacji, a także dostępie do danych z czujników, z których AI ma czerpać” – dowiadujemy się.

W artykule przywołano wyniki badania Bosch Tech Compass, według którego 60 proc. respondentów oczekuje, że sztuczna inteligencja „umożliwi pojazdom ocenę sytuacji i adekwatne reagowanie”, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo użytkowników dróg. 

„Jesteśmy zdeterminowani do wspólnego działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drodze” – mówi wiceprezes Microsoftu i Distinguished Architect Uli Homann. „Microsoft chętnie eksploruje możliwości współpracy z Bosch przy rozwijaniu pionierskich rozwiązań z zakresu generatywnej AI” – dodaje. 

Co więcej, firmy pracują również nad stworzeniem uniwersalnej platformy oprogramowania do łączenia pojazdów z chmurą. 

Businessinsider.com.pl informuje, że Microsoft nawiązał współpracę w sektorze AI także z inną firmą z rynku europejskiego. Partnerem Boscha stał się bowiem Mistral AI, francuski start-up technologiczny. (an)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj