piątek, 5 grudnia, 2025
Strona głównaAktualnościWiadomościMarki cofają się do „1670”. Real-time marketing na fali popularnego serialu

Marki cofają się do „1670”. Real-time marketing na fali popularnego serialu

Premiera drugiego sezonu popularnego serialu Netfliksa „1670” okazała się idealną okazją do wykorzystania real-time marketingu – jednej z ciekawszych i skuteczniejszych strategii przyciągania uwagi odbiorców. Polska produkcja komediowo-kostiumowa w konwencji mockumentu, która w satyryczny sposób ukazuje życie sarmackiej szlachty w XVII wieku, podbiła serca Polaków. Nic więc dziwnego, że część marek zdecydowała się wykorzystać moment zachwytu nad kolejnym sezonem serialu i opublikować nawiązujące do niego kreacje RTM.

Lasy Państwowe opublikowały zabawny film z parodią zachowań Jana Pawła Adamczewskiego – głównego bohatera produkcji. Wideo kończy jednak ważne przesłanie: „Nie masz pewności? Nie zbieraj!”.

Źródło: facebook.com/LasyPanstwowe

Polskie Linie Lotnicze LOT wykorzystały serial, aby edukować pasażerów na temat tego, czego nie wolno zabrać ze sobą na pokład samolotu. „Choć szlachecki honor szablę u boku nosić nakazuje, w powietrznych karocach, co ku obcym ziemiom pędzą, przewożenie broni białej w skawie podręcznej żadną miarą nie przystoi. Aby nie narażać się na nieprzyjemności i gorszące zajścia, prosimy o pozostawienie wszelkich pałaszy, karabel i buzdyganów w folwarkach” – napisał przewoźnik.

Źródło: facebook.com/LOT

Czekającego na pociąg szlachcica z walizką można zobaczyć natomiast na kreacji udostępnionej przez Polskie Koleje Państwowe. Zdjęcie opatrzono krótkim wierszykiem: „dzisiaj dworce, kiedyś dworki, dzisiaj pociąg, kiedyś korki”.

Źródło: facebook.com/grupa.pkp.sa

Żabka zapewniła, że już od „1670” jest blisko ludzi, a „jak Jan Paweł załatwi kramik, to nie ma Andrzeja we wsi!”.

Źródło: facebook.com/zabkapolska

IKEA podzieliła się swoim przepisem na „szlachecki savoir vivre”. Jak przekazała marka, zgodnie z zasadą numer 1670: „dobrze wytrzyj, zanim z pola do domu wrócisz”.

Źródło: facebook.com/IKEA

„Nieważne, czy jesteś Jan Paweł, czy Jan III Sobieski, zawsze dobrze jest przyjść paczce z odsieczą” – zapewnia z kolei InPost.

Źródło: facebook.com/paczkomatkurier

Tymczasem mBank stwierdził, że „szlachta płaciła kartą, zanim to było modne”. Instytucja postanowiła także przypomnieć, aby strzec swoich pinów „jak chłopa na dworze”.

Źródło: facebook.com/mBank.Polska

(ao)

Zdjęcie główne: youtube.com/NetflixPolskaOfficial

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj