Właściciele nośników reklamowych nie opublikowali materiałów Akcji Demokracja

dodano: 
26.02.2018
komentarzy: 
0

AMS, Jet Line i Polska Press Grupa odmówiły publikacji materiałów Akcji Demokracja – informuje press.pl. Organizacja pozarządowa chciała za ich pośrednictwem zwracać się do konkretnych sędziów, by zrezygnowali z kandydowania do Krajowej Rady Sądownictwa.

Właściciele nośników reklamowych argumentują, że zgodnie ze swoją polityką nie eksponują materiałów, których treść może naruszać dobra osobiste osób trzecich, czyli w tym przypadku – imiona i nazwiska sędziów. Oprócz nich, na banerach miało pojawić się wezwanie „Zrezygnuj z KRS! Kadencja minie, wstyd zostanie” – czytamy.

„Naruszenie przez AMS powyższych dóbr osobistych może skutkować postępowaniem sądowym, dlatego też AMS zwrócił się do organizacji Akcja Demokracja z prośbą o zmianę treści plakatów tak, aby nie budziła ona wątpliwości prawnych” – mówi portalowi press.pl Nina Graboś, dyrektor komunikacji korporacyjnej Agory, właściciela AMS. „Tworzymy przestrzeń do komunikacji, w tym również do dyskusji, nie chcemy tworzyć przestrzeni do naruszania prawa” – uzasadnia z kolei odmowę Agnieszka Maszewska z działu komunikacji Jet Line.

Joanna Pazio z Polska Press Grupy informuje tymczasem, że po tym, jak jej pracodawca zgłosił Akcji Demokracja swoje wątpliwości, z reklam usunięto nazwiska sędziów. Materiały zostały więc zatwierdzone do publikacji, jednak organizacja pozarządowa sama zrezygnowała ze zlecenia – czytamy.

Piotr Cykowski z Akcji Demokracja twierdzi, że projekty banerów wzywały do przestrzegania prawa osoby piastujące stanowiska publiczne. „Nie ma w tym niczego nielegalnego. Obecnie nawet koncerny prywatne nie chcą wchodzić w zwarcie z obecną władzą” – mówi portalowi press.pl przedstawiciel organizacji.

Wstrzymanie się od emisji banerów bez nazwisk sędziów tłumaczy z kolei Weronika Paszewska, dyrektorka Akcji Demokracja. „Z punktu widzenia celu naszych działań taki projekt nie miał sensu, dlatego nie zdecydowaliśmy się na jego publikację” – komentuje dla źródła.

Paszewska zapowiada, że banery, których nie chciały pokazać AMS, Jet Line i Polska Press Grupa, pojawią się w rękach obywateli mających pikietować przed sądami 26 lutego 2018 roku. (mp)

Źródło:

press.pl, AMS, Jet Line i Polska Press odrzuciły zlecenie Akcji Demokracja, Jolanta Korucu, 23.02.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin