Wybrano logo lotniska w Radomiu

dodano: 
13.01.2022
komentarzy: 
0

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wybrało logotyp i system identyfikacji wizualnej portu lotniczego w Radomiu. Koncepcja podstawowego logo to granatowy napis „Lotnisko Warszawa-Radom” z trzema żółtymi liniami układającymi się w kształt samolotu.

Źródło: facebook.com/warszawaradom

„Główny element logotypu skonstruowany jest z symboli kojarzących się z lotami, różnymi kierunkami świata, drogą, słońcem, bezpieczeństwem, a razem tworzy energiczną i pozytywną całość” – wyjaśniają autorzy projektu. Zastosowanym barwom przypisano następującą symbolikę – „intensywny żółty kolor symbolizuje nowoczesność, otwartość i radość”, natomiast ciemny niebieski „oznacza zaufanie, godność, a w podróżach lotniczych kojarzy się niebem i oceanem”.

Zdaniem twórców logo „nowoczesny krój typografii zapewnia profesjonalny i ciepły odbiór” i „wpisuje się w wakacyjność i rodzinność”.

O rozstrzygnięciu konkursu poinformowano na profilu facebookowym lotniska Warszawa-Radom 10 stycznia 2021 roku. Zwycięski projekt zaproponowała agencja Bprog. (as)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin