Wyłoniono zwycięzców pierwszych „Turystycznych Mistrzostw Blogerów” organizowanych przez POT

dodano: 
01.10.2018
komentarzy: 
0

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła zwycięzców pierwszej edycji „Turystycznych Mistrzostw Blogerów”, konkursu, który miał promować najpiękniejsze regiony Polski. Laureatką została Alicja Rapsiewicz (LosWiaheros), która reprezentowała województwo kujawsko-pomorskie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Świstow (Pojechana) z województwa mazowieckiego, a trzecie Kaja Wolnicka (Moi Mili) z województwa zachodniopomorskiego.

„Temat tegorocznych obchodów Światowego Dnia Turystyki to »Turystyka i transformacja cyfrowa«. Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna włączają się w światowy nurt zwiększania wykorzystania Internetu do promocji turystyki. Efektem tego są m.in. Mistrzostwa Polski Blogerów, które za pomocą influencer marketingu mają zainspirować Polaków do zwiedzania naszego kraju” – mówi Witold Bańka, minister sportu i turystyki.

W rywalizacji wzięło udział niemal 60 internetowych twórców z całej Polski. Najpierw jury wybrało 16 osób, które zostały ambasadorami poszczególnych regionów. Następnie blogerzy we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi przygotowali scenariusze publikacji i odwiedzali najciekawsze miejsca na terenie Polski. Finałowa ósemka, która został wybrana na podstawie głosowania internautów, zasięgu blogów i decyzji kapituły, musiała przygotować wpis z podróży po danym regionie i nagrać vlog, teledysk bądź pocztówkę w formie wideo. Zwycięzców wyłoniono na podstawie oceny jakości materiałów dokonanej przez jury oraz wygenerowanego zasięgu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego projektu. Formuła samych mistrzostw, oparta na grywalizacji, zapewniła wysoki poziom artykułów. Ponadto mieliśmy do czynienia z mobilizacją samych blogerów, ich odbiorców oraz społeczności lokalnych. Prace influencerów były nieszablonowe i cechowała je duża kreatywność. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tego projektu. Dlatego zadecydowaliśmy o wpisaniu go do naszego kalendarza działań na stałe” – wyjaśnia Robert Andrzejczyk, prezes POT.

Z projektami przygotowanymi przez blogerów w ramach konkursu można zapoznać się na stronie. (pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin