.

 

Badanie relacji inwestorskich Parkietu: w czołówce Cyfrowy Polsat i PKN Orlen

dodano: 
12.03.2019
komentarzy: 
0

Cyfrowy Polsat i PKN Orlen liderami badania relacji inwestorskich w spółkach z WIG30, przygotowanego przez dziennik Parkiet oraz Izbę Domów Maklerskich. Badanie składało się z dwóch części: w pierwszej głosy oddawali czytelnicy Parkietu i drobni inwestorzy na stronie internetowej gazety, w drugiej z części o ocenę poproszono przedstawicieli instytucji finansowych, do których rozesłano ankietę – czytamy na parkiet.com.

Liderem w ocenie instytucji finansowych – domów maklerskich, OFE i TFI – jest, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, Cyfrowy Polsat, który dostał średnio 5,13 punkta (na 6 możliwych punktów). Drugie i trzecie miejsce przypadło kolejno spółkom CD Projekt (5,06 pkt) oraz LPP (5 pkt). Następne miejsca zajęły firmy Kruk (4,93 pkt) i Dino (4,87 pkt) – podaje źródło. Najgorzej ocenionymi spółkami w tej części rankingu są z kolei Grupa Azoty, KGHM, Enea i Kernel.

Pochwały ze strony instytucji finansowych dostały natomiast m.in. spółki JSW oraz mBank, choć ich noty były za niskie, by znaleźć się w ścisłej czołówce. Część spółek dostała także bardzo nierówne noty, zarówno pochwały, jak i uwagi krytyczne, tak było np. w przypadku PGNiG oraz LOTOS – zauważa źródło.

Z kolei w części badania przeprowadzonej wśród czytelników Parkietu oraz drobnych inwestorów pierwsze miejsce zajęła grupa PKN Orlen, która otrzymała 5,2 punkta (w ocenie instytucji zajęła dziesiąte miejsce). Na drugim miejscu znalazły się ex aequo Asseco Poland i PKO BP (4,5 pkt), z kolei trzecia pozycja przypadła spółce Tauron (4,4 pkt). Pierwszą piątkę zamykają Pekao (3,8 pkt) i KGHM (3,7 pkt). Najniższe oceny wśród tej grupy badanych otrzymały kolejno spółki: Kernel, Eurocash, Dino oraz PGE – podaje źródło. (bm)

Źródło:

parkiet.com, Cyfrowy Polsat i PKN Orlen liderami relacji inwestorskich, Katarzyna Kucharczyk, 08.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin