sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościWystąpienie Kopacz: ona Margaret Thatcher nie będzie, to nie ten styl

Wystąpienie Kopacz: ona Margaret Thatcher nie będzie, to nie ten styl

Piątkowe wystąpienie premier Ewy Kopacz zostało bardzo surowo ocenione przez opinię publiczną. „Była beznadziejna. Wygłaszane teksty dobre by były do cioci na imieniny” – ocenia Wiesław Gałązka z Wyższej Szkoły Dolnośląskiej dla tvn24.pl.

Choć według opinii publicznej wystąpienie Kopacz było „słabe i niemerytoryczne”, to jednak eksperci twierdzą, że wracanie do popełnionych wpadek i ich analizowanie nie ma większego sensu. Należy iść dalej: „Nie skupiałbym się na tym qui pro quo, bo zdarzają się pomyłki i jeśli są poprawione w porę, z uśmiechem, to nie jest nic groźnego dla polityka” – twierdzi Gałązka. Dr Sergiusz Trzeciak, specjalista ds. marketingu politycznego Collegium Civitas natomiast podkreśla, że „czasami trzeba przyznać się do błędów i nie udawać, że ta prezentacja wypadła dobrze. Wyborcy są w stanie wiele w stanie wybaczyć politykom pod warunkiem, że oni pokażą pokorę. I pokażą, że potrafią się pomylić. Nie wszystko wypada tak, jakby tego chcieli”.

W artykule czytamy, że kobiety w polityce często się gubią, jeśli chodzi o tworzenie swojego wizerunku. „Pamiętam premier Suchocką. Próbowano upozować ją na Margaret Thatcher. Ale ani premier Suchocka nie była, ani premier Kopacz nie będzie Margaret Thatcher. To nie ten styl” – twierdzi Gałązka, który dodatkowo zwrócił uwagę na fakt, że „Kopacz niezręcznie balansowała między wizerunkiem »żelaznej damy« i troskliwej mamy”.

„Ocieplenie wizerunku będzie konieczne, bo Ewa Kopacz ma opinię chłodnej” – czytamy dalej. Najważniejsza jest spójność wizerunkowa, bycie stanowczym i pokazanie własnej niezależności. (kd)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj