YouTube blokuje reklamy na kanałach antyszczepionkowych

dodano: 
25.02.2019
komentarzy: 
0

YouTube ogłosił, że kanały publikujące treści antyszczepionkowe nie będą dłużej zarabiać na reklamach – poinformował portal thedrum.com. Platforma zablokowała możliwość promocji w filmach zawierających hasła zniechęcające do szczepień – czytamy.

Facebook i Google są pod coraz większą presją, aby walczyć z dezinformacją oraz teoriami spiskowymi na temat szczepionek – pisze portal. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała niechęć do szczepień jako jedno z największych zagrożeń dla zdrowia w roku 2019.

Niedawno informowaliśmy na PRoto.pl, że Facebook zamierza ograniczać lub usuwać treści antyszczepionkowe zamieszczane w serwisie.

Platforma wideo należąca do Google’a wyjaśniła, że jej polityka reklamowa uniemożliwia zarabianie na „niebezpiecznych i szkodliwych” treściach, a takie promują filmy i kanały antyszczepionkowe – podaje thedrum.com. „Mamy ścisłe zasady określające, na jakich filmach możemy wyświetlać reklamy, a wideo promujące materiały przeciw szczepieniu stanowią naruszenie tych zasad” – zaznaczył YouTube w oświadczeniu, które cytuje źródło.

Jak podaje thedrum.com, kanały, które najprawdopodobniej zostaną odcięte od monetyzacji w serwisie, to m.in. VAXXED TV, LarryCook333 i iHealthTube.

Źródło przypomina, że YouTube walczy również obecnie z kryzysem związanym z wycofaniem reklam przez koncerny takie jak Nestlé i Disney, co było spowodowane pojawiającymi się komentarzami o treściach pedofilskich przy filmach skierowanych do dzieci. (pm)

Źródło:

thedrum.com, YouTube to block ads from appearing next to anti-vaccination content, Jennifer Faull, 24.02.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin