.

 

YouTube chce ograniczyć spam i nadużycia

dodano: 
04.07.2022
komentarzy: 
0

YouTube ogłosił kilka nowych aktualizacji w związku ze spamem i nadużyciami, którym chce zapobiec – informuje socialmediatoday.com.

W tej chwili właściciele kanału mogą zablokować wyświetlanie się liczby subskrybentów, jednak niektórzy korzystają z tego, podszywając się pod znane i popularne kanały. Od teraz nie będzie to możliwe, ponieważ YouTube zablokował ukrywanie subskrybentów, w związku z czym skala oszustw prawdopodobnie będzie mniejsza – tłumaczy Andrew Hutchinson. YouTube twierdzi, że aktualizacja wejdzie w życie pod koniec lipca 2022.

YouTube daje również menedżerom kanałów większą możliwość filtrowania niechcianych komentarzy, aktualizując „rygorystyczność” narzędzia do automatycznej moderacji dla ich kanału. Jak widać na zrzucie ekranu, ulepszona opcja będzie dostępna w ustawieniach kanału, z polem wyboru „zwiększ rygorystyczność”.

Źródło: socialmediatoday.com

YouTube wprowadza również nowe ograniczenia dotyczące liczby znaków specjalnych, których użytkownicy mogą używać w nazwie swojego kanału. To także ma zmniejszyć liczbę fałszywych kont – czytamy. (zd)

Źródło:

socialmediatoday.com, YouTube’s Removing the Option to Hide Subscriber Counts, Adding Improved Auto Moderation Tools, 4.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin