„Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi”. Kolejne zmiany w Stowarzyszeniu Wiosna

dodano: 
13.02.2019
komentarzy: 
0

6 lutego 2019 roku informowaliśmy, że prezes Stowarzyszenia Wiosna, Joanna Sadzik, która przejęła zarządzanie organizacją po odejściu z niej oskarżanego o mobbing księdza Jacka Stryczka, została odwołana, a jej następcą został ksiądz Grzegorz Babiarz.

Według sugestii Onetu duchowny jest znajomym ks. Stryczka. Zebranie, na którym powołano nowego prezesa, miało się odbyć w atmosferze skandalu.

Czytaj więcej: Onet: ks. Stryczek znów może mieć wpływ na Stowarzyszenie Wiosna

W związku z tą informacją o Stowarzyszeniu Wiosna znów zrobiło się głośno w mediach. Po kilku dniach, 12 lutego, zarząd organizacji wydał jednak oświadczenie, w którym zapowiedziano kolejne zmiany. Ks. Babiarza odwołano z funkcji prezesa zarządu, a na to stanowisko ponownie powołano Joannę Sadzik.

W oświadczeniu poinformowano też, że zmieni się skład Walnego Zgromadzenia, które podejmuje w organizacji najważniejsze decyzje.

„Pierwszy etap zmian to powołanie w skład walnego zgromadzenia członków: z urzędu (a więc rotacyjnie, z racji pełnionej funkcji, nie personalnie): osób odpowiedzialnych za kluczowe dla Wiosny działania, takie jak: zarządzanie wolontariuszami Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, nowe technologie, komunikację, kontakt z darczyńcami, kontakt z wolontariuszami, współpracę z partnerami, współpracę z mediami, administrację i obsługę prawną; przedstawicieli pracowników ze stażem pracy dłuższym niż pięć lat, bo to oni doskonale znają organizację i jej potrzeby; przedstawicieli pracowników, którzy jednocześnie są wolontariuszami naszych projektów społecznych” – czytamy w oświadczeniu.

Te zmiany mają pozwolić współdecydować o Stowarzyszeniu wszystkim grupom, dla których instytucja jest ważna i które mają rzeczywisty wkład w jej funkcjonowanie.

„Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi. Wierzymy, że potrafimy wynieść z niego doświadczenie i przełożyć je na dobry efekt: dojrzalszą, lepiej zarządzaną organizację, która będzie mogła nieść pomoc jeszcze większej liczbie potrzebujących” – napisał zarząd Stowarzyszenia Wiosna. (pp)

Czytaj też: „Próżno szukać merytorycznych argumentów”? Eksperci o komunikacji ks. Stryczka i Stowarzyszenia Wiosna w kryzysie

Źródło:

wiosna.org.pl, Oświadczenie Zarządu Stowarzyszenia WIOSNA z dnia 12 lutego 2019 r.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin