.

Producent zabawek dla psów naruszył znak towarowy „Jack Daniel's”?

dodano: 
24.03.2023
komentarzy: 
0

W listopadzie 2022 roku producent whiskey Jack Daniel's zwrócił się do Sądu Najwyższego w sprawie naruszenia znaku towarowego przez firmę VIP Products, która sprzedaje zabawki dla psów. Zabawka „Bad Spaniels Silly Squeaker”, o którą toczy się spór, miała przypominać charakterystyczną dla Jacka Danielsa butelkę „Old No. 7 Tennessee Whiskey”.

Czytaj więcej: Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę dotyczącą znaku towarowego „Jack Daniel's”

Sąd Najwyższy zajął się sprawą w marcu 2023 roku i uznał, że żadna strona sporu nie ma dość silnych argumentów – podaje nbcnews.com. Jak czytamy, sędzia Elena Kagan, zapytała, w jakiś sposób ta zabawka ma być parodią znanego alkoholu. Uznała ona również, że „być może nie rozumie takich żartów”. Było to nawiązanie do argumentu firmy VIP Products, która twierdzi, że jej produkty są oczywistymi parodiami i dlatego sprawa o naruszenie znaku towarowego nie powinna w ogóle mieć miejsca – przekazuje źródło.

Producent whiskey powiedział natomiast, że zabawki dla psów mogą wprowadzać klientów w błąd, co jest mocnym argumentem na to, że produkty naruszają prawo znaków towarowych – czytamy. Sędzia Samuel Alito zapytał „czy jakakolwiek rozsądna osoba mogłaby pomyśleć, że Jack Daniel's zatwierdził takie wykorzystanie znaku towarowego” – przywołuje źródło.

Sąd Najwyższy prawdopodobnie wyda orzeczenie w tej sprawie w czerwcu 2023 roku – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

nbcnews.com, 'Poop-themed dog toys' face Supreme Court showdown in trademark dispute, 22.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin