.

 

Zakaz korzystania z social mediów dla osób poniżej 16 roku życia. Nowy projekt ustawy na Florydzie

dodano: 
29.01.2024
komentarzy: 
0

Ustawodawcy z Florydy przedstawili projekt, który zakazałby nastolatkom poniżej 16 roku życia korzystania z mediów społecznościowych – podaje theguardian.com. Jak czytamy, platformy musiałyby wprowadzić system, w którym miałyby być wykorzystywane „usługi strony trzeciej” w celu weryfikacji wieku. 

Oprócz tego ustawa wymagałaby od serwisów społecznościowych blokowania istniejących już kont osób mających mniej niż 16 lat. Firmy miałyby również obowiązek usunięcia wszelkich danych osobowych – dodaje źródło. 

Nie wymieniono konkretnych platform, do których ustawa miałaby zostać skierowana. Projekt zakłada jednak, że miałaby ona dotyczyć wszystkich serwisów, które „wykorzystują uzależniające i szkodliwe funkcje” – czytamy dalej.

Źródło przypomina, że Floryda jest jednym z kilku stanów, które podjęły działania mające na celu ograniczenie nastolatkom dostępu do mediów społecznościowych. W 2023 roku Utah stał się pierwszym stanem w kraju, który zakazał osobom poniżej 18 roku życia korzystania z serwisów społecznościowych bez zgody opiekuna.

Jak informuje źródło, projekt został przegłosowany przez Izbę Reprezentantów i trafi do Senatu. (af)

Źródło:

theguardian.com, Florida advances law banning children under 16 from using social media, 25.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin