piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościZFPR przygotowuje kolejny ranking fee income. Tym razem w formie raportu

ZFPR przygotowuje kolejny ranking fee income. Tym razem w formie raportu

Wystartowały zgłoszenia do siódmej już edycji rankingu agencji według fee income przygotowywanego przez Związek Firm Public Relations. Udział mogą w nim wziąć firmy należące do Związku, jak i te, które członkami nie są. ZFPR będzie przyjmować zgłoszenia do 19 kwietnia 2019 roku.

Celem rankingu ma być pokazanie, jak pisze ZFPR, „właściwego charakteru usług PR na rynku poprzez skupienie się na doradztwie komunikacyjnym i przychodach z honorariów”. Tegoroczne zestawienie (za rok 2018) ukaże się w formie raportu, którego tematem przewodnim będzie „reputacja”.

Ranking, jak co roku, będzie zawierał informacje na temat zmian w wysokości fee income rok do roku, nazwy pięciu z dziesięciu głównych klientów firmy, a także średnią liczbę osób zatrudnionych w ramach umowy o pracę i innych form zatrudnienia. Samo pojęcie „fee income” Związek definiuje jako różnicę między przychodem netto ze sprzedaży usług a kosztami zewnętrznymi realizacji projektów (sumą honorariów i prowizji od klientów na rzecz agencji za jej usługi).

Oprócz tabeli z wynikami finansowymi w raporcie znajdzie się przegląd agencji PR biorących udział w inicjatywie, a także seria artykułów dotyczących głównego tematu. Publikacja raportu wraz z rankingiem jest planowana na koniec maja 2019 roku.

W rankingu wziąć udział mogą agencje PR, które świadczą pełen zakres usług public relations, a także grupy kapitałowe. W przypadku ostatnich brane pod uwagę będą jedynie przychody tych podmiotów, których główną działalnością jest świadczenie usług public relations. Rankingi grup i samodzielnych agencji będą osobne. 

Proces gromadzenia danych, ich weryfikacja oraz przygotowanie raportu będą audytowane przez firmę Strategia Audit.

Podmioty, które chcą wziąć udział w rankingu, proszone są o zgłoszenie się do biura ZFPR (joanna.dokudowicz@zfpr.pl). Na stronie Związku znajdują się regulamin, a także wzór ankiety do wypełnienia. (mp)

Zobacz też: Wyniki rankingu fee income za 2017 rok

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj